Gündem Haberleri

  Örümcek adam gibi uçamadı

  Murat KİBRİTOĞLUTahsin ÜLKER, (DHA)
  17.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TV’de izlediği filmin etkisinde kalan ilköğretim öğrencisi 11 yaşındaki Murat, "Örümcek Adam" gibi uçmak isteyince ipte asılı kalarak yaşamını yitirdi.

  ADANA Anadolu İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Murat Ütün (11), seyyar satıcı babası İbrahim, ev kadını annesi Nesibe ve kardeşleriyle birlikte komşu ziyaretine gitti. Ev halkı, misafirlerle birlikte televizyonda yayınlanan "Spider Man-Örümcek Adam" filmini izlemeye başladı. Eve erken dönüp filmi evlerinde izlemeyi sürdüren Murat, tahminlere göre, "Örümcek Adam"ın etkisinde kalıp benzer hareketleri yapmak istedi. Bu amaçla, evlerinin salonunda vantilatör asılması için yapılan tavandaki demir kancaya çamaşır ipi bağlayan küçük çocuk, film kahramanı gibi uçmayı denedi. Bu sırada ip boynuna dolanan Murat Ütün, kurtulmayı başaramayınca boğularak yaşamını yitirdi. /images/100/0x0/55ea1d08f018fbb8f86c0bb6

  3 ayda ikinci acı

  Yapılan otopside boynunda tırnak izleri bulunan Murat’ın, ip boynuna dolanınca kurtulmaya çalıştığı, ancak, başarılı olamadığı anlaşıldı. Murat, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Ailenin 3 ay önce de 10 yaşındaki kızlarını zehirli ishalden kaybetmiş olması, acılarını daha da artırdı.

  İp boynuna dolandı

  Tavandaki demir kancaya çamaşır ipi bağlayan küçük Murat, "Örümcek Adam" gibi uçmayı denedi. Bu sırada ip boynuna dolanan Murat, kurtulmayı başaramayınca boğularak yaşamını yitirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı