Gündem Haberleri

  ‘Örümcek adam’ gibi hırsız

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  09.08.2006 - 19:33 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da evlere, balkonlarına attığı kanca ile giren ve ‘örümcek adam’ olarak adlandırılan hırsızlık zanlısı 22 yaşındaki T.T, polis tarafından yakalandı. Zanlının evinde yapılan aramada, bir dizüstü bilgisayar ile 4 cep telefonu bulundu.

  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, özellikle Konyaaltı Arapsuyu civarında yüksek katlı evlerin balkonlarına attığı kanca ile çıkarak hırsızlık yapan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Yaklaşık bir hafta boyunca Arapsuyu Mahallesi'nde çalışma yapan polis, kanca atarak balkonlara çıkma yöntemiyle hırsızlık yapan eski sabıkalıları araştırmaya başladı.
  Daha önce 12 kez hırsızlık suçundan sabıkası bulunan T.T'nin aradıkları kişi olabileceğini düşünen polis, çalışmalarını bu yöne kaydırdı. Bu mahallede devriye gezen polis, önceki gece sabaha karşı durumundan şüphelendiği bir kişiyi takibe aldı. Polislerin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan zanlı, kısa bir kovalamacanın ardından yakalandı. Polis yakaladığı kişinin T.T. olduğunu belirleyerek, ifadesini almak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürdü.
  İfadesinde suçunu itiraf eden T.T'nin 2 ortağı daha olduğu ortaya çıktı. Polis kimliklerini tesbit ettiği diğer iki zanlıyı arama çalışmalarına başlarken, evinde yapılan aramada bir dizüstü bilgisayar ve 4 çalıntı cep telefonu bulunan T.T. adliyeye sevk edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı