Gündem Haberleri

  Orta Karadeniz'de 481 köy yolu kardan kapandı

  SAMSUN- ORDU- ÇORUM- AMASYA- SİNOP, (DHA)
  17.01.2012 - 12:55 | Son Güncelleme:

  ORTA Karadeniz’de kar yağışı nedeniyle Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’ta toplam 481 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarının açılması için İl özel İdaresi ekipleri çalışırken, Ordu ve Samsun’un bazı ilçelerinde okullar 2 gün tatil edildi.

  Orta Karadeniz Bölgesi’nde üç gündür etkili olan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yarım metreye kadar ulaştı. Samsun’da 102 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Ladik İlçesi’nde okullar bugün ve yarın tatil edildi.

  Ordu kent merkezinde kar bulunmazken, yağış özellikle Aybastı, Akkuş, Mesudiye, Kabadüz ve Gürgentepe ilçelerinde etkili oldu. Buralarda kar kalınlığı 70 santimetreye kadar ulaşırken, il genelinde 255 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarının açılması için İl özel İdaresi’nin 39 ekiple çalışmaları yürüttüğü belirtildi. Ayrıca 14 ilçede yarın da okullarda eğitime ara verildi.

  Çorum’da da karla mücadelenin devam ettiği belirtilirken, İl Özel İdaresi ekiplerinin 101 köy yolunu ulaşıma açtığı, kapalı olan 46 köy yolunun açılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Sıcaklıkların sıfırın altında 9 dereceye kadar düşmesi nedeniyle don olayına karşı ana yollarda yapılan tuzlama çalışmaları bugün de sürdürüldü.

  Kar yağışı nedeniyle Amasya’da 60, Sinop’ta ise 18 köy yolunun kapalı olduğu, bu bölgelerde yol açma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı