Gündem Haberleri

  Örnek arkadaş

  Hürriyet Haber
  16.09.2005 - 15:36 | Son Güncelleme:

  Erzurum'un Narman İlçesi'nde Kurtuluş İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Tuna Deligöz, aynı mahallede oturduğu doğuştan ayakları felçli arkadaşı Şeymanur Tekin'i tekerlekli sandalyeyle okuldan eve götürüyor, okulda ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı oluyor.

  Camii Sağır Mahallesi'nde oturan Kurtuluş İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Tuna Deligöz, 4. sınıfta okuyan mahalle arkadaşı, doğuştan ayakları felçli Şeymanur Tekin'i ders aralarında teneffüslere çıkarıyor, okul çıkışında da evine götürüyor.

  Evinden 1.5 kilometre uzaklıktaki okula Tekin'in annesi ya da babasının getirdiğini, akşam okul çıkışında ise Şeymanur'u evine genellikle kendisini götürdüğünü anlatan Deligöz, “Şeymanur'u çok seviyorum. Ona, okula devam edebilmesi için yardımcı olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

  Günlük yaşamında tekerlekli sandalyenin ayrılmaz parçası olduğu Şeymanur da kendisine sürekli yardımcı olan Tuna'yı çok sevdiğini söyledi.

  Diğer arkadaşlarının da zaman zaman kendisine yardımcı olduğunu anlatan Şeymanur Tekin, “Okulu, arkadaşlarımı çok seviyorum. Onların sayesinde okula gidebiliyorum. Ama bana en çok Tuna yardımcı oluyor. 1. sınıftan beri akşam eve o götürüyor” şeklinde konuştu.

  Okul müdürlüğü yetkilileri ise Tekin'in arkadaşlarının yardımı sayesinde, okula devam konusunda hiçbir sorun yaşamadığını belirttiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı