Gündem Haberleri

  Ormancılar seferber

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  3 Ağustos'taki orman yangınında çöle dönen Manavgat'ın Beşkonak bölgesi yılbaşına kadar temizlenerek dikime hazır hale getirilecek.

  3 Ağustos'ta Manavgat Beşkonak bölgesinde çıkan ve 2 bin 227 hektar kızıl çam ormanının kül olduğu yangının yaraları sarılmaya başlandı. Yaklaşık 300 bin yetişkin çam ağacının ve milyonlarca küçük bitki ve hayvanın can verdiği Beşkonak bölgesi 3 ay içinde temizlenerek dikime hazır hale getirilecek.

  İZLER SİLİNECEK

  Yanan alanların tekrar hayata geçirilmesi için Batı Akdeniz Orman Bölge Müdürlüğü 12 orman mühendisi, 15 orman muhafaza memuru ve 50 geçici işçi görevlendirdi. Yanan orman arazisi tamamen temizleninceye kadar görevlilerin hepsi lojmanda kalacak. Bitkilerin yeşerme dönemi olan yılbaşından önce bölgeden yangının izleri silinerek genç fidanlar dikilecek.

  2 GÜN SÜRDÜ

  Yetkililer bölgede çıkan ve yaklaşık iki gün süren yangının köylülerin ve orman görevlilerinin gayretleri sayesinde büyümeden söndürülmesinin büyük bir şans olduğunu belirterek, ‘‘Rafting sporu için her yıl binlerce turistin akınına uğrayan Beşkonak büyük bir tehlike atlattı. Bu kara lekenin bir an önce temizlenmesini sağlamalıyız’’ şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı