Gündem Haberleri

  Orman Genel Müdürlüğü 4 ilde memur alımı yapıyor!

  Hürriyet Haber
  21.07.2017 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Orman Genel Müdürlüğü memur alımı duyurusu, Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilgili kişilerle paylaşıldı. Orman Muhafaza memuru görevi için toplam 95 kişiyi kadroya almaya hazırlanan Orman Genel Müdürlüğü, başvuru esnasında istenecek belgeleri listeledi. İşte, Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu konusunda açıklanan detaylar

  Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu, adayların erişimine açıldı. Toplam 95 kişinin Orman Muhafaza Memuru olarak kadroya alınacağını duyuran Orman Genel Müdürlüğü, adaylarda aranacak koşulları listeledi. Peki, Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru hakkında detaylı bilgiler

  BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

  Başvurular 10.08.2017 – 21.08.2017 tarihleri arasında http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi (online) olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri 21.08.2017 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

  Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 4 adet tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

  Her aday tercih sıralaması ve KPSS puanı dikkate alınarak ancak bir ilin uygulama sınav listesinde yer alabilecektir. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar www.ogm.gov.tr adresinde 31.08.2017 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

  BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

  a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

  b) Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

  c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

  d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

  e) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,

  f) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,

  UYGULAMALI SINAVIN NE ZAMAN YAPILACAK? SINAVIN KONUSU NE OLACAK?

  Uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 31.08.2017 tarihine kadar www.ogm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup uygulamalı sınavlar 25.09.2017- 06.10.2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Adaylar uygulama sınavına gelirken yanlarında;

  a) Başvuru formu, (www.ogm.gov.tr adresinde doldurulan formun çıktısının ıslak imzalı hali)
  b) Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmak zorundadır.

  Uygulamalı sınavda aşağıdaki konulara yer verilecek;

  a) Orman yangınları, orman zararlıları ile mücadele ve ormanların korunması,
  b) Orman ürünlerinin; üretimi, standardizasyonu, ölçülmesi ve değerlendirilmesi,
  c) Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür teknikleri,
  ç) Bireysel muhakeme, kavrama, özetleme, ifade yeteneğinin ölçülmesi,
  d) Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları,

  esas alınarak bu fıkrada belirtilen her bir bent yirmi puan üzerinden değerlendirilecektir. Uygulama Sınav Kurulunun her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçilecek olup, üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayların uygulama sınav puanı tespit edilir. Uygulama sınavında yüz üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı