Gündem Haberleri

  Orman arazisindaki ahır ve evler yıkıldı

  A.A
  07.02.2011 - 10:32 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Bornova ve Buca ilçelerinde orman arazisine inşa edildiği belirlenen ahır ve evlerin yıkıldığı bildirildi.

  İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bornova'da Pınarbaşı ve Buca'da Belenbaşı mevkilerinde, M.D ve H.Ç. tarafından toplam 2 hektar orman arazisine inşa edilen ahır ve evler, kesinleşen mahkeme kararının ardından Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince polis ve jandarma eşliğinde yıkıldı.
  Sahanın tamamına kızılçam fidanları dikileceği, etrafının da tel örgüyle çevrilerek korunacağı belirtildi.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, ormanların herhangi bir sebeple işgaline tahammül göstermediklerini, bundan sonra da göstermeyeceklerini ifade etti.

  Çiftçi, şunları kaydetti:

  “Bu şekilde orman içerisine yerleşmek veya orman alanından yer açarak bahçe tanzim etmek suçtur ve bu suçun bedeli ağırdır. Vatandaşların da bu yöndeki gözlemlerini ve şikayetlerini ihbar etmeleri önemli. Bu tip girişimlerle ormanda bağ, bahçe, ev sahibi olmayı düşünen fırsatçılara ormandan 1 karış bile toprak bırakmayacağız. Yasalara saygılı, ormanların korunmasından yana olan vatandaşlarımızın bu konuda müsterih olmalarını ve gördükleri açma, işgal ve faydalanma eylemlerini bizlere 24 saat ücretsiz Alo 177 telefon hattından bildirmelerini rica ediyorum.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı