Gündem Haberleri

  Orkestra eşliğinde folklor

  Hürriyet Haber
  03.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Konservatuarı, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamayla ulusal kültürümüzü evrensel ölçülere taşımayı hedefleyen yepyeni bir gösteri sundu.

  ‘‘Yerelden Evrensele Anadolu’’ adlı gösteri Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda 2 gün süreyle izleyicilere sunuldu. Protokol için sunulan gösteriyi çok sayıda davetli izledi. Gösteride Halk Dansları Topluluğu, Devlet Konservatuarı Çoksesli Gençlik Korosu, Gençlik Orkestrası ve geleneksel halk sazları kullanan ekip ile birlikte yer aldı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Engin Ataç, eğitimde ve bilimsel çalışmalarda ilkleri gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi'nin Halk dansları Topluluğu ile bir ilke daha imza attığını söyledi.

  Anadolu Üniversitesi Halkdansları Topluluğu'nun sunduğu 'Yerelden Evrensele Anadolu' adlı gösterisinde üniversite öğrencilerinden oluşan 44 dansçı yeraldı. 1980 yılında kurulan Anadolu Üniversitesi Halkdansları Topluluğu bugüne kadar Türkiye'de 300'ün üzerinde gösteri sundu.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı