GeriGündem Orhan Sarıbal kimdir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orhan Sarıbal kimdir?

Orhan Sarıbal kimdir?

CHP'nin yeni yönetimi belirlendi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken bu isimlerden biri de Orhan Sarıbal oldu. Yeni MYK'da  Tarım Politikaları ve Tarım Örgütleri'nden sorumlu olacak olan Orhan Sarıbal'ın kim olduğu ise merak ediliyor. Peki, Orhan Sarıbal kimdir?

Orhan Sarıbal'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. İşte, TBMM'nin resmi sitesinde yer alan bilgiler ışığında Orhan Sarıbal'a dair merak edilen detaylar...

1 Şubat 1966'da Erzincan Refahiye'de doğdu. Baba adı Dursun, anne adı Şahhanım'dır.

Çiftçi, Ziraat Mühendisi; Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünü bitirdi.

Gürsu’da da SHP ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. CHP Bursa İl Delegesi oldu. CHP’den Gürsu Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttü. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulunda değişik görevler üstlendi. Gürsu Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Gürsu Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliği, Gürsu Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı görevlerinde bulundu. "Mevsimlik Tarım İşçilerinin Yaşam Koşulları" ve "Türkiye'de ve Bursa'da Tarım" konulu raporlar ile "Türkiye'de Tarımın Ekonomi Politiği 1923-2013" başlıklı kitapta 2 bölümün yazımında görev aldı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Sarıbal, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle