Gündem Haberleri

  Örgütte başarılı olan tetikçiliğe terfi ediyor

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR ve Batman'da cinayetler işleyen Hizbullah'ın tetikçisi Kemal Aktaş hakkında savcı idam cezası istedi. Yargılandığı davada örgütün iç yüzünü anlatan Kemal Aktaş ifadelerinde, cami propagandalarında İslám dininin kullanıldığını, Hizbullah adının ise cemaati ürkütmemek için kesinlikle anılmadığını söyledi. Hizbullah itirafçısı, örgütün propaganda çalışmasında başarılı olanların tetikçiliğe terfi ettirildiğini belirtti.

  VAN’DA SORGU SÜRÜYOR

  Muş'ta bir süre önce yakalanan Hizbullah'ın sözde kent sorumlusu Atik Coşkun, örgütün kendisini de sorgulayıp işkence yaptığını itiraf etti. Atik Coşkun, Ankara'da 2 arkadaşı ile birlikte sorgulandıkları örgüt evinden kaçarak mutlak ölümden kurtulduklarını söyledi.

  Coşkun ile birlikte örgüt üyeleri oldukları belirlenen Mehmet Salih Acar, Abdullah Coşkun, Diyadin Yılmaz, Bayram Coşkun, Şahin Değer ve Abdullah Karasu, sorgulamalarının ardından Van DGM'ye sevkedilecek.

  KONYA'DA TUTUKLAMA

  Konya'da aranırken Diyarbakır'da yakalanan Hizbullah üyesi Mahmut Eminoğlu, getirildiği Konya'daki sorgusunun ardından tutuklandı. Eminoğlu, 21 Ocak 2000'de Meram İlçesi'ndeki mezar evde cesedi Konca Kuriş'le birlikte bulunan Şaban Uyar'ı kaçırma eylemine katıldı. Eminoğlu'nun sorgusunda Şaban Uyar'ın kaçırılması eylemine katıldığını itiraf ettiği açıklandı. Mahmut Eminoğlu, Konya E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı