Gündem Haberleri

  Örgüt sitesinde ’96 vekil’ iddiası

  Süleyman DEMİRKAN/ANKARA
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Kuzey Irak’ta ’güvenlik bölgesi’ oluşturulmasını önerdi; toplantının kapalı bölümünde ise şoke eden iddiada bulundu: "Örgütün sitesinde Meclis’te 96 milletvekilinin tezkereye ’hayır’ diyeceği belirtiliyor."

  Bahçeli, "Sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkerenin uygulamalarının kamuoyunda sorgulanması ve toplumun mücadeleye olan güvenin sarsılması kaçınılmaz olacak" uyarısında bulundu.

  MHP lideri ilk grup toplantısında özetle şu görüşlere yer verdi:

  "Endişemiz, etnik tahriklerin Türkiye’yi bir kardeş kavgasına sürüklemesi. Balıkesir Altınova ve Adana’da yaşananlar kaygılarımız haklılığını ortaya koydu. Etnik kimliklerin okşanması, Iraklı aşiret reisleriyle temaslar başlatılması kardeşlik duygularına ağır darbe vuracak. Güvenlik güçlerinin terörle mücadele gösterdiği kararlılığı, siyasi irade göstermedi. TSK tam imha için her türlü zeminde operasyon yapmalı, hükümet de ’tam imha’ için siyasi irade göstermeli.

  Sinsi oyunlar var

  Bahçeli grup toplantısının kapalı bölümde ise "MHP’nin tezkere oylamasına tam kadro katılarak, milli birlik ve kararlılık" mesajı vereceğini söyledi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Türk-Kürt çatışması senaryolarının uygulanmak istendiğini de belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

  "Türkiye üzerinde çok planlı bir strateji ile sinsi oyunlar planlanıyor. Örgütün İngilizce yayın yapan bir internet sitesinde Meclis’teki 96 milletvekilinin tezkereye ’hayır’ diyeceği belirtiliyor. Çoğunluğu AKP’de olan bu milletvekillerinin listesi isim isim yayınlanıyor. AKP döneminde iş bu kadar ayağa düştü, bölücü teröristler cüret buldular. Ülküdaşlarımızın, uyanık olmaları ve kirli senaryoların figüranı olmamaları gerekiyor."

  Kürtler kardeşimiz

  Bahçeli, Elazığ’da yaşanan olaylarda bozkurt işareti yapan kişileri televizyonlardan izleyince, MHP İl Başkanını aradığını bayram tatili nedeniyle il, ilçe ve Ülkü Ocakları’nın kapalı olduğunu öğrendiğini bildirdi. MHP lideri, "Partimizin sembollerini ve işaretlerini kullanarak sokağa çıkanların partimizle bir alakası yoktur. Biz sokakta olmayacağız. Dikkatli ve uyanık olacağız. Tahriklere kapılmayacağız. Kürtçe konuşan vatandaşlarımız da bizim kardeşlerimiz" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı