Gündem Haberleri

  Örgüt: Geri dön

  Hürriyet Haber
  11.05.2010 - 00:46 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa kararını açıklaması, başta memleketi Antalya’da olmak üzere tüm yurttaki parti teşkilatında üzüntüyle karşılandı ve şok etkisi yarattı.

  Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer, “33’üncü olağan kurultayımıza Deniz Baykal’ı tekrar Genel Başkan olarak göreve çağırmaktayız. CHP iktidarına giden yolu kimse tıkayamaz” dedi.

  İzmir’de il yönetimine partililer, “Ankara’ya gidelim, istifaya engel olalım, geri dönsün” baskısı yaparken, Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Baykal’ın istifasını, “Öldürmekten daha beter bir tecavüz. Bu tecavüzün arkasında kimler var? Ortaya çıkıp çıkmayacağı konusunda tereddütteyim. Maalesef Türkiye’de çıkmıyor bunlar” sözleriyle değerlendirdi. İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, durumu, “Genel Başkan kararından caymaz, eşiyle de konuştum. Herhalde birlikte aldıkları bir karardı. ‘Kesin mi’ dedim ‘kesin’ dedi. Yapılacak bir şey yok” diye değerlendirdi. Balıkesir, Manisa, Denizli, Uşak, Muğla, Aydın, Çanakkale il başkanları da olayı “komplo” olarak değerlendirirlerken, CHP’nin ötesinde Cumhuriyet Türkiye’sine ve Cumhuriyet değerlerine saldırı olarak yorumladılar.

  BAYKAL BÖYLE İSTİFA ETTİ / WEB TV       

  İŞTE BAYKAL'IN KONUŞMASININ TAMAMI / WEB TV     

  BAYKAL GÖZYAŞLARI ARASINDA İSTİFA ETTİ / Foto Galeri

  BAYKAL'IN KENDİ SESİNDEN HAYAT FELSEFESİ / WEB TV

  BAYKAL ADAY GÖSTERİLEBİLİR

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı