Gündem Haberleri

  Orgeneral Özel: “Nice zaferlere”

  Cengizhan ÇATAL/ANKARA
  29.08.2014 - 19:50 | Son Güncelleme:

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Devlet Mezarlığı’nı ziyaret etti.

  Orgeneral Özel tören sonunda fotoğraf çekiminin ardından geri dönerken basın mensuplarına seslenerek, “Sizin de Zafer Bayramınız kutlu olsun çocuklar. Nice zaferlere” dedi. Devlet Mezarlığı’nda milli mücadelede görev almış komutanların isimlerinin yazılı olduğu Anısal Duvar’a çelenk koyan Özel daha sonra Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

  Orgeneral Özel: “Nice zaferlere”

  “Devletimizin kurucusu, ulu önder, eşsiz kumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın arkadaşları, Kurtuluş Savaşımızın ebediyete intikal etmiş Kahraman komutanları, asil milletimizin yiğit evlatları Aziz şehitlerimiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’nci yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü münasebetiyle silahlı kuvvetlerimizin yüksek komuta heyeti olarak huzurlarınızdayız. Sizlerin, yüce milletimizin tek bir vatan üzerinde, tek bir bayrak altında hür ve özgür yaşamasını sağlamak için başlattığınız İstiklal Savaşı’mızın her safhasında gösterdiğiniz azim, cesaret ve kahramanlık her türlü övgünün üzerindedir. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla ölüme koşarken şehadet makamına erişip kanlarınızla suladığınız bu mukaddes vatan topraklarını ve bu topraklar üzerinde daima dalgalanan şanlı al bayrağımızı sizlerden kutsal bir emanet bilerek teslim aldık ve her ne pahasına olursa olsun, bu değerleri korumak azim ve kararlılığında olduğumuzu huzurlarınızda belirtmeyi görev biliyoruz.”
  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları sonrasında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, ilk kez Devlet Mezarlığı’ndaki bir törene katıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı