Gündem Haberleri

  Orgeneral Büyükanıt: Gücümüzün farkında olalım

  (ANKA)
  15.10.2007 - 20:25 | Son Güncelleme:

  Televizyonunun başlattığı şehit ailesi ve gazilere yardım kampanyasına katılım ve toplanan miktarla ilgili olarak Türkiye’nin kendine güvenmesi gerektiğini belirtti ve "Gücümüzün farkında olalım" dedi.

  Orgeneral Büyükanıt, Habertürk televizyonunun canlı yayınına katılarak kampanyayla ilgili görüşlerini aktardı. Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, Türk halkının gücüne güvenmesi gerektiğini söyleyen Orgeneral Büyükanıt, kampanyaya yoğun ilgi gösterilmesiyle ilgili “beni şaşırtmadı” ifadesini kullandı.

  Orgeneral Büyükanıt, “Yıllar önce ordu millet el ele diye kampanya açılıştı. Bunun sonucunda dünyanın en modern rehabilitasyon merkezini kazandırdık. O, milletin bize emaneti oldu. İnşallah bu sağlanan destek de öyle olacak, gazilerimize ve şehitlerimize uygun biçimde yansıtılacaktır” diye konuştu.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt şunları söyledi:

  “Üzerinde yaşadığımız bir toprak parçası değil vatandır. Bu vatan üzerinde yaşayanlar ise millettir. Türk Silahlı Kuvvetleri bu vatan için vardır bunun altını çizmek istiyorum. Geriye kalan bizlere iki görev düşmektedir. Onları bize bıraktığı görevi devam ettirmek, ikincisi gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sahip çıkmaktır. Bizim şuan da yaptığımız ikinci görevimizdir. Bu kampanya bir şey göstermiştir. Milletimiz yüce halkımız çok daha fazla şey yapmak istemektedir. Eminim bu kampanya amacına ulaşacaktır. Bundan hiç şüphem yok. Bu kampanyayı başlatan başta Habertürk kanalı ve yine başta destekleyen Milli takım sorumlusu Fatih Terim'e ve futbolcularımıza, bu kampanyaya katkı sağlayan tüm vatandaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı