Gündem Haberleri

  Organları 3 hastaya umut oldu

  A.A.
  28.08.2009 - 13:54 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş'ta motosikletin çarpması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki Cemal Doğan'ın, bir böbreği ile karaciğeri Adana'ya götürülerek 2 hastaya nakledildi.

  Doğan'ın diğer böbreğinin ise Kahramanmaraş'ta doku uyumu sağlanan bir hastaya nakledileceği öğrenildi.
  Edinilen bilgiye göre, 2 gün önce Serintepe Mahallesi'nde yürüdüğü sırada motosikletin çarpması sonucu yaralanan Cemal Doğan, Yenişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Cemal Doğan'ın, bugün beyin ölümü gerçekleşti. Hastane yetkililerinin girişimleri sonucunda, yakınları Cemal Doğan'ın organlarını bağışladı.

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesinde yapılan tetkiklerde, Cemal Doğan'ın karaciğer ve böbreklerinin organ bekleyen hastalara nakledilebileceği belirlendi. Bunun üzerine KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 6 saat süren ameliyatın ardından 2 böbrek ve karaciğer alındı.

  Bir böbreğin Kahramanmaraş'ta doku uyumu sağlayan bir hastaya nakledileceği öğrenilirken, diğer böbrek ile karaciğer, Adana'ya Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne özel bir ambulansla götürüldü.

  Cemal Doğan'ın karaciğeri ÇÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Demiryürek tarafından Hatay'da yaşayan 51 yaşındaki Mehmet Şahintaş'a, Doğan'ın böbreğinin ise yaklaşık 10 yıldır diyaliz hastası olan 50 yaşındaki Ali Kara'ya başarılı bir şekilde nakledildiği öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı