Gündem Haberleri

  Org. Büyükanıt'tan AP'ye kınama

  Ankara
  26.09.2005 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, “Avrupa Parlamentosu'nda, terörle mücadelemizi 'saldırgan askeri operasyonlar' olarak niteleyen düşünce ve ifade şeklini esefle kınıyorum” dedi.

  Kara Harp Okulu 2005-2006 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış töreninde konuşan Orgeneral Büyükanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesini 'saldırgan askeri operasyonlar' olarak tanımlayan ifadeleri, “Türkiye Cumhuriyeti'ni uyandırması gereken çan sesleri olarak izlediğini” bildirdi.

    

  Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün iki büyük tehlikeyle karşı karşıya bulunduğuna işaret eden Büyükanıt, birinci tehdidi, yaşadığımız çağda hala Türkiye'de hilafeti ve şeriatı hayal eden çarpık ve hayali bir düzeni arzu eden her türlü geniş yelpazede yer alan irticai düşüncelere sahip grupların var olması, ikinci tehdidi ise son günlerde değişik platformlarda ortaya çıkan, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik etnik ayrımcılığa dayalı terör örgütü faaliyetlerinin oluşturduğunu söyledi.

    

  Türkiye'yi bir kaos ve çatışma ortamına sokmak isteyen mihrakların aynı zamanda kendi kaçınılmaz sonlarını da hazırladıklarının altını çizen Orgeneral Büyükanıt, şunları kaydetti:

    

  “Avrupa Parlamentosu'nda, terörle mücadelemizi 'saldırgan askeri operasyonlar' olarak niteleyen düşünce ve ifade şeklini esefle kınıyorum. Tüm dünyanın teröre karşı belli ölçüde tavır aldığı bir ortamda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Terörle mücadelesini 'saldırgan askeri operasyonlar' olarak tanımlayan bu tür ifadeleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni uyandırması gereken çan sesleri olarak izlemekteyim.

    

  Her türlü cinayeti hayasızca ve insanlık dışı eylemlerle işleyen tarihin en kanlı terör örgütünün , bugün tüm bu cinayetlerini, barbarlıklarını, demokrasi, özgürlük ve barış gibi insanlığın en yüksek değerleri ile örtüştürmeye çalışanların vebunlara destek verenlerin oyununa Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin inançlı koruyucuları alet olmayacaktır. Ülke içinden ve ülke dışından destek gören yıkıcı ve bölücü faaliyetler, elbette ki, Türkiye Cumhuriyetini korumakla yükümlü dinamik güçlerin pençelerinde yok olacaklardır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı