Gündem Haberleri

  Org. Başbuğ tatilde

  Halil TEKİN/BARTIN, (DHA)
  29.11.2009 - 13:48 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, bayram tatili için Bartın'ın Amasra İlçesi'ni tercih etti. Amasra’yı gezen Orgeneral Başbuğ restoranlarda pide ve balık yedi.

  ORG. BAŞBUĞ'UN GEZİSİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Orgeneral İlker Başbuğ, dün helikopterle Amasra’da bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na geldi ve ilçeyi gezdi. Öğle yemeği için gittiği restoranın sahibi İbrahim Arslan, Orgeneral İlker Başbuğ'un öğle yemeğinde çorba içip, kaşarlı pide yediğini söyledi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ'un, akşam yemeği için gittiği balık restoranında mezgit, çinekop ve barbun balıklarından yerken, ikram edilen ballı manda yoğurdunu beğendiği öğenildi.

  Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın tesislerinde konaklayan Orgeneral Başbuğ, bugün Amasra’dan ayrıldı.

  SAFRANBOLU’DA

  Orgeneral Başbuğ, Bartın'ın Amasra İlçesi'nden Karabük’ün Osmanlı’dan kalan tarihi mimarisi ile ünlü Safranbolu İlçesi'ne geçti. Orgeneral İlker Başbuğ, eşi Sevil Başbuğ ve çocukları ile birlikte otel olarak hizmet veren tarihi Cinci Han'ı gezdi.

  Daha sonra Arasta Çarşısı'na giden Orgeneral İlker Başbuğ, burada esnafla sohbet ederek, satılan eski paraları inceledi. Şifalı bitkiler satan bir aktarla sohbet eden Genelkurmay Başkanı, bitkiler hakkında bilgiler aldı. Öğle yemeği için Şehzade Konaları'na giden Orgeneral İlker Başbuğ ailesiyle birlikte kuyu kebabı yedi. 

  KENT MÜZESİNİ GEZDİ

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Şehzade Konaları'nda öğle yemeği yedikten sonra DHA muhabirine yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

  “Safranbolu'ya gelmeye geciktiğimi bir kez daha fark ettim. Bunlar bizim için çok önemli eserler. Safranbolu çok güzel korunmuş. Evleri başta olmak üzere tüm eserleri pırıl pırıl. Geçmişteki Safranbolu'yu aslına uygun olarak günümüze kadar yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Safranbolu'da herşey güzel. En önemlisi de insanları çok güzel, güleryüzlü, sıcakkanlı, misafirperver insanlar.”

  Orgeneral Başbuğ’a konak çıkışında bir çocuk meşhur Safranbolu lokumu ikram etti. Genelkurbaş Başkanı Orgeneral Başbuğ daha sonra ailesiyle birlikte Safranbolu Kent Tarih Müzesi’ni gezdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı