GeriGündem Org. Balanlı bir numaralı sanık.. 8 muvazzafa yakalama emri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Org. Balanlı bir numaralı sanık.. 8 muvazzafa yakalama emri

Org. Balanlı bir numaralı sanık.. 8 muvazzafa yakalama emri
refid:18129261 ilişkili resim dosyası

2. Balyoz Davası'nın iddianamesi oy birliğiyle kabul edildi. İlk duruşma 15 Ağustos'ta. 8 muvazzaf asker için yakalama emri çıkarıldı. Orgeneral Bilgin Balanlı bir numaralı sanık...

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu 15'i tutuklu 28 sanık hakkında, “Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgelere” ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul etti.

İddianamede Orgeneral Bilgin Balanlı ve Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu 15'i tutuklu 28 şüphelinin adı yer alıyor. Soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından hazırlanan iddianame geçtiğimiz günlerde İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Balyoz davası ile birleştirme talepli olarak gönderilen iddianame, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce onaylandı. Birleştirme talebini daha sonra değerlendirilmesine karar veren mahkeme, iddianamenin kabulü ile birlikte tutuksuz sanıklardan 8 muvazzaf isim hakkında yakalama kararı çıkarttı. Yakalama kararının 'delilleri karartma ve kaçma şüphesi' gerekçesiyle çıkartıldığı öğrenildi. İlk duruşma 15- 16 Ağustos tarihlerinde Silivri Cezaevi'ndeki duruşma salonunda yapılacak.

 

SANIKLARIN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

 

İddianamede sanıkların "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya eksik teşebbüs" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle