Gündem Haberleri

  Ordumuz, en demokrat ordu

  Hürriyet Haber
  27.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP Ankara Milletvekili Ahmet Bilge, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun, siyasi kulislerinde büyük yankı uyandıran ‘‘312 değişmesin, seçim yapılsın’’ açıklamasına, partisinin genel tavrının aksine övgüde bulunup destek verdi.

  FP'nin asker kökenli milletvekillerinden Bilge, Türk Ordusu'nun çok demokratik bir yapıya sahip olduğunu belirterek, ‘‘Demokratik olmayan, demokrasiyi istemeyen bir ordu seçim ister mi? Ordumuz dünyanın en demokratik ordusudur, çünkü seçim istiyor’’ dedi.

  TSK'dan albay rütbesiyle emekli olduktan sonra, o tarihte henüz kapatılmamış olan RP saflarından politikaya atılarak, milletvekili olan Bilge, ‘‘Askerlik hayatım boyunca TSK'da gördüğüm, karar mekanizmalarına mutlaka karargahtaki tüm yetkili ve görevlilerin katılımının sağlanmasıydı. Eğer demokrasiyi, karar sürecine çok kişinin katılımı olarak algılıyorsak, TSK'daki bu yapı demokratik bir yapıdır. Ordunun bu tavrını, bir çok siyasi partimizden bile daha demokratik görüyorum’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı