Gündem Haberleri

  Orduevleri vekillere kapalı kalacak

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Karşılarına çıkan her kapıyı kolaylıkla açabilmeye alışkın milletvekilleri orduevlerine girememekten şikayetçi. Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlu, milletvekillerinin orduevlerine girebilmeleri için, TSK'nın tesislerinden yararlanacaklara ilişkin kapsamının genişletilmesi konusunda bir değişikliğe ihtiyaç duyulmadığını belirtti.

  Bakan Çakmakoğlu, DSP İstanbul Milletvekili İsmail Aydınlı'nın, "Ankara Sıhhiye Orduevi'ne alınmayışıyla" ilgili yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, Askeri sosyal tesislerin TSK İç Hizmetler Yasasına göre, Silahlı Kuvvetler mensupları arasındaki dayanışmayı artırmak, mesleki ve kültürel gelişmeleri, sosyal ve moral ihtiyaçları karşılamak amacıyla kurulduğunu belirtti.

  Çakmakoğlu, TSK bünyesindeki orduevleri, askeri gazino ve sosyal tesislerden yararlanacak personelin TSK İç Hizmetler Yasası ve Yönetmeliğinde ayrıntılı olarak belirlendiğini kaydetti.

  Çakmakoğlu şunları kaydetti:

  "Bu çerçevede orduevleri, askeri gazino ve sosyal tesislerden, subay, askeri memur, askeri işyerlerinde görev yapan istisnai memurlar, astsubaylar ve bunların emeklileri ile bakmakla yükümlü oldukları personel, kendilerine verilen kartlarla devamlı, günübirlik veya refakatte olarak bu tesislerden istifade edebilmekte olup, bu tesislerin mevcut kapasiteleri de göz önüne alındığında, istifade edecekler bakımından kapsamın genişletilmesine yönelik bir değişikliğe ihtiyaç olmadığı değerlendirilmektedir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı