Gündem Haberleri

  Ordu'da sel sularından ağaç topladılar

  Hürriyet Haber
  18.06.2013 - 18:13 | Son Güncelleme:

  Ordu'da etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel sularıyla birlikte denize gelen ağaçları çevredeki vatandaşlar denizden topladı.

  Zatsa, Kumru ve Korgan ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle Fatsa İlçesi'nden geçen Elekçi ırmağının taşması sonucu bölgedeki bir çok ağaçta yerinden sökülerek Karadeniz'e taşıdı. Deniz'e gelen ağaçlarıgören vatandaşlar da aileleriyle birlikte Karadeniz'e girerek odunları topladı.

  TRAKTÖRLERLE EVLERE GÖTÜRÜLDÜ

  Bir çok vatandaşın topladığı odunlar traktörler yardımıyla evlere götürüldü. Odunları toplayan Alişan Tokat, kışlık yakacaklarını denizden çıkarttıklarını söyledi.
  Gece başlayan şiddetli yağışın ardından odunların ırmaklar aracılığıyla denize geldiğini ifade eden Tokat, "Odunların denize geldiğini görür görmez hemen denize girerek toplamaya başladık. Odun toplamaya ailemizle birlikte geldik. Kışlık odunumuzu çıkarttı" dedi.

  SEL SULARINDAN ODUN TOPLADILAR / Foto Galeri

  İbrahim Çağlar da her yıl denizden odun topladığını belirterek, "Bölgemizde yağış olduğunda hemen denize geliyorum. Kıyıya yakın bölgelerde odunları toplayarak eve götürüyorum. Hem kışlık odun sorunumu çözüyorum hem de kirlenen denizimizi biraz olsun temizliyorum" diye konuştu.

  Çağlar, ormanda odun yapmanın zor olduğunu, denizden odun toplamanın daha kolay olduğunu sözlerine ekledi. Soner Durgun ise yaşının 14 olduğunu ve ailesine yardım etmek için denize geldiğini söyledi. Boyuna kadar gelen denizin içerisine girerek odun topladığını kaydeden Durgun, "Deniz soğuk ama yapacak bir şey yok. Biraz dayanarak kışlık yakacağımızı halletmeye çalışıyoruz" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı