Gündem Haberleri

  Ordu’yu sel bastı

  Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU, (DHA)
  16.07.2007 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Ordu’da dün öğleden sonra başlayan ve bugünde devam eden etkili sağanak yağmur, hayatı felç etti.

  Perşembe İlçesi’nin Kırlı Beldesi’nde bazı mahalle ve köyler sel suları altında kaldı. Samsun- Ordu yönündeki trafik yol kenarındaki toprak kayması nedeniyle tek şeride düştü.

  Sağanak yağışlar en fazla Perşembe İlçesi’nin Kırlı Beldesi’nde etkisini gösterdi. Kırlı’ya bağlı Merkez, Teknepınar, Tepeharman, Salavat, Orta Evci ve Emek Mahalleleri’ni birbirine bağlayan yollarla, Kırlı- Fatsa ve Kırlı-Ordu karayolu sel suları ve toprak kayması nedeniyle araç trafiğine kapandı.

  Kırlı Merkez Tepeharman Mahallesi Muhtarı 69 yaşındaki Ahmet Çakmak, “Yağış fazla olunca sel suları ve heyelan yüzünden beldemizde 6 mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Kırlı merkezin tamamı sel ve heyelandan hasar gördü” dedi. Evi, ahırı ve samanlığı sel suları altında kalan Tepeharman Mahallesi sakinlerinden 55 yaşındaki Durmuş Çavuşoğlu ise, “Toprak kaymaları halen devam ediyor. Hayvanlarım sel sularına kapıldı. Kışlık birikimim, yiyeceklerim, mısır tarlam, samanlarım sel sularıyla gitti. 1.5 ton mısır alacağım tarlam sel sularıyla birlikte sürüklenip gitti. Mahvoldum” diye konuştu.

  Yağmurla birlikte Ordu- Samsun karayolunun bazı bölümlerinde toprak kaymalarının da sürmesi yüzünden trafik tek şeritten kontrollü olarak veriliyor. Karayolları yetkilileri çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü, gerekli tedbirlerin alındığını söyleyerek sürücüleri de hız yapmamaları için uyardıklarını söyledi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı