Gündem Haberleri

  Ordu Valisi'nden fındık işçileri için sel önlemi

  Erol KÜÇÜKOĞLU/ ORDU, (DHA)
  06.08.2012 - 18:05 | Son Güncelleme:

  ORDU Valisi Orhan Düzgün, Meteoroloji’den yapılan sel uyarısının ardından Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan fındık toplamak için gelenlerin konakladıkları Efirli’deki alanda, alan dışına çıkarak dere yatağına çadır kuran işçilerin güvenli bölgeye alındıklarını söyledi.

  Vali Düzgün, bölge için sel uyarısı bulunduğunu bu yüzden Perşembe ilçesine bağlı Efirli köyündeki fındık işçilerinin konaklama alanına giderek incelemede bulunduğunu belirtti. Düzgün, burada işçilerin sınırın dışına çıkıp dere yatağına çadır kurduklarını tespit ettiklerini, sel tehlikesi nedeniyle de bu işçilerin güvenli bölgeye çekildiklerini anlattı.

  Vali Düzgün konuşmasına şöyle devam etti: "Ordu’da fındık işçilerinin konaklaması amacıyla 4 tane geçici konaklama alanı oluşturuldu. Bu konaklama alanlarından birisi Uzunisa’da, birisi Efir’lide diğer ikisi de Ünye ve Fatsa ilçelerimizde. Bu alanlarda gerekli düzenlemeler yapıldı, sınırları belirlendi ama Efirli’deki gösterilen alanın dışında da dere yatağına bazı işçilerimiz çadır kurmuşlar. Perşembe Kaymakamlığı tarafından belirlenen alanın dışına da çadır kurmuşlar. Burası da sele maruz kalabileceği için belirlenen alan dışındaki işçilerimizin de söz konusu alana taşınması için ikazda bulunduk. Bende konaklama alanına gittim. Orada tespit yaptık. İşçilerin tamamına yakını tehlikeli bölgeden daha güvenli bölgeye nakledildi"

  Perşembe ilçesine bağlı Efirli köyünde yaklaşık 200 çadır ve 800’e yakın işçi bulunuyor.

   

   


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı