Gündem Haberleri

  OPET’ten Cem Yılmaz’lı Yeşil Yol projesi

  Hürriyet Haber
  10.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  OPET’in ‘bilinçli toplum projeleri’ kapsamında hayata geçirdiği Yeşil Yol Projesi çerçevesinde, 11 Ekim’de Ankara’da akaryakıt istasyonlarında ağaç dikim çalışmaları yapılacak. OPET’den yapılan açıklamaya göre, yeşil yol projesi kapsamında Ankara’da 930, Kırşehir’de 494, Kayseri’de 971 olmak üzere toplam 2 bin 395 bitki dikilecek.

  Ağaç dikim törenleri, 11 Aralık’ta Ankara Opet Arsaş Petrol, 12 Ekim’de Kırşehir Opet Gökçe Petrol ve 13 Ekim’de de Kayseri’de OPET Anadolu Petrol akaryakıt istasyonlarında gerçekleştirilecek. Ankara Arsaş Petrol Akaryakıt İstasyonu’nda düzenlenecek ağaç dikim törenine ünlü komedyen Cem Yılmaz da katılacak.

  OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, yeşil yol projesinin gerçekleştirilmesinde bayilerden büyük destek aldıklarını belirtirken, projenin başlangıç tarihi olan 13 Haziran 2004 tarihinden bu yana 161 bin 11 adet bitki diktiklerini ve bu çalışmanın maliyetinin 1 milyon doları aştığını bildirdi.

  Şimdiye kadar Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde, 232 istasyonda proje kapsamında çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade eden Öztürk, amaçlarının, bu hareketi ülkenin tümünü kucaklayan toplu bir hareket haline getirmek olduğunu söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı