Gündem Haberleri

  Operasyonda İncirlik fotoğrafı

  DHA
  29.04.2009 - 18:00 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP merkezli olarak 5 ilde 21 Nisan'da düzenlenen El Kaide operasyonunda tutuklanan 4 şüpheliden liderlik mücadelesi verdiği belirtilen Hikmet Arslan’ın evindeki yapılan aramalarda İncirlik Üssü'nün fotoğrafları ile İncilipınar Mahallesi'ndeki bir banka şubesinin krokileri bulundu.

  Operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 şüpheliden tutuklanan ve örgütün ‘2' numaralı ismi olan, elebaşı konumundaki Mahmut Kaplan ile de liderlik mücadelesi verdiği ileri sürülen Hikmet Arslan'ın evinde Adana'da bulunan ABD'nin İncirlik Üssü'nün hava fotoğrafının üzerinde, üssün hava komuta kontrol merkezi ile iki önemli birimin işaretli olduğu anlaşıldı. Bu kişinin evindeki bilgisayar ve ajandasında ayrıca Gaziantep'in İncilipınar Mahallesi’nde bulunan bir banka şubesine ait krokiler de ele geçirildi. Bu krokide, bankanın karşısı ve çevresindeki binaların da işaretli olması dikkat çekti.

  El Kaide'de Mehmet Yılmaz’ın ardından örgütü yeniden canlandırma ile eylem faaliyetindeki Mehmet Polat'ın geçen yılın ocak ayındaki operasyonda 3 örgüt mensubuyla öldürülmesi ve Ramazan Gündüz'ün tutuklanması ile örgüt içinde liderlik mücadelesi başladı. Liderlik için Afganistan'dan görevlendirilen Mahmut Kaplan'ın yanı sıra, Hikmet Arslan da liderlik yarışına girdi. Örgütün ‘2' numaralı ismi olarak anılan ancak lider olabilmek için kısayıya mücadele başlatan Hikmet Arslan'ın ‘1' numara olabilmek ve kendisini kanıtlayabilmek için sansasyonel eylemler peşinde olduğu ve bu yolda faaliyette bulunduğu operasyonlar sonucu ortaya çıktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı