Gündem Haberleri

  Operasyona devam

  Hürriyet Haber
  29.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erbakan bildiğini okuyor

  Yasaklı lider Necmettin Erbakan'ın, Fazilet Partisi'ne yönelik müdahalelerinin ardı arkası kesilmiyor. FP Başkanlık Divanı'na kendisine yakın üç ismi getirerek, yenilikçi kanattan dört genel başkan yardımcısının istifasına yol açan Erbakan, şimdi de FP'nin büyük kongresinde iktidar mücadelesine hazırlanan yenilikçi kanada yönelik ikinci bir operasyona daha hazırlanıyor.

  Partiye dışarıdan müdahaleler nedeniyle istifa eden Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Gül, Cemil Çiçek, Ali Coşkun ve Abdülkadir Aksu'nun istifalarının ardından harekete geçen Erbakan'ın yakın kurmayları, Grup Başkanvekilleri Bülent Arınç, Abdüllatif Şener ve İsmail Kahraman'ı Başkanlık Divanı'ndan uzaklaştırmak için parti tüzüğünde değişikliğe gidiyorlar.

  OPERASYON ASİLTÜRK'TEN

  Oğuzhan Asiltürk'ün yürüttüğü bu operasyon çerçevesinde, bu tüzük değişikliği de gerçekleştiğinde, FP Başkanlık Divanı'nda, Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Yalçıntaş'ın dışında yenilikçi kanattan kimse kalmamış olacak. Yalçıntaş da önümüzdeki günlerde istifa etmeye hazırlanıyor. İstifacılarla birlikte hareket eden Yalçıntaş, ‘‘Olayları izliyorum, dinliyorum, değerlendiriyorum. İstifa da dahil her konuyu düşünüyorum’’ dedi.

  FP'de yeni Genel Başkan Yardımcılıkları için, kapatılan RP döneminde de bu görevi yürüten Sıvas Milletvekili Musa Demirci'nin yanı sıra, Refahyol koalisyonunun Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan, Sıvas Milletvekili Temel Karamollaoğlu, Trabzon Milletvekili Şeref Malkoç ve İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in adları geçiyor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı