Gündem Haberleri

  Tiyatroda taşlar yerinden oynadı... Görevden alındı işte yerine gelen isim

  Umut ERDEM/ANKARA
  03.01.2018 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, sanat kurumlarında değişikliğe gitti. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Nejat Birecik'in yerine daha önce de bu görevi yürütmüş olan rejisör Mustafa Kurt atandı.

  Nejat Birecik, 2014'te vekaleten atandığı görevini 12 Ocak 2017'den beri asaleten yürütüyordu.

  Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’ne Bolşoy Tiyatrosu’ndan Londra’da The Royal Opera House'a kadar önemli sahnelere çıkmış olan eski bakanlardan İsmet Sezgin’in yeğeni tenor Murat Karahan getirildi.Tiyatroda taşlar yerinden oynadı... Görevden alındı işte yerine gelen isim

  Murat Karahan iki ay önce açığa alınan Selman Ada'nın yerine göreve başladı.

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne ise görevden alınan Nejat Birecik'in yerine daha önce de bu görevi yürütmüş olan rejisör Mustafa Kurt atandı.

  KURT DAHA ÖNCE İSTİFA ETMİŞTİ

  Kurt’un, 2014’te İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği Goethe’nin “Güneş Batarken Bile Büyük” oyununun orjinal metnindeki repliklerinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bir okuma ekibi tarafından sakıncalı bulunması sonucu istifa ettiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca dönemin Bakanlık müsteşar yardımcısının “DT’de sahnelenecek oyunların provalarının görüntüsünün kayıt altına alınmasını” istediği için de istifasını sunduğu iddia edilmişti. 

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler: tiyatro
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı