GeriGündem "Onurun varsa o bakanı açıkla"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  45
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Onurun varsa o bakanı açıkla"

"Onurun varsa o bakanı açıkla"
refid:17763257 ilişkili resim dosyası

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip ile CHP Genel Başkanı Kemal bugün Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeydi. 500 metre mesafe ile miting yapan iki lider, sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Sende zerre kadar onur varsa, bakın bu kadar da ağır konuşuyorum, çıkar o bakanı açıklarsın. Öyle bir bakan varsa Başbakan o bakanı bir dakika tutmaz” diyerek eleştirdi. CHP lideri ise "1 milyon 700 bin çocuğumuz sınava girdi. Sınav şifreli çıktı. Şifre var ama kopya tespit edilemedi. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umutlarıyla oynadılar. O sınavı yapan kişi hale demir gibi koltuğunda oturuyor. Onu o koltuğundan indireceğim. Ar damarın çatlamış insan, o koltuktan in. Arkasında kim var Recep Tayyip Erdoğan var. Annenize, babanıza dayınıza, halanıza söyleyin, bu hükümete oy vermesinler" dedi.

Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda yaklaşık 5 bin kişiye seslenen Başbakan Erdoğan çıraklık, kalfalık dönemini bitirdiğini hatırlatarak, "Ben padişah değilim. Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Millet bize Allah razı olsun desin yeter. Gelirken yine yaptıklarımızı gördüm. Yollarımızı, kavşaklarımızı gördüm. Trakya’nın 8,5 yıl öncesini düşünün. Böyle yollarımız kavşaklarımız var mıydı? Çorlu havaalanı kullanılmıyordu. Eğitimde sağlıkta attığımız adımları yeterli bulmuyorum. Muasır medeniyetler seviyesinde sınıf atlayarak yükseldik. Seçime 32 gün var. Hepimiz çok çalışmalıyız. Devletin borçlanma faizi yüzde 63 idi. Bu kimin cebinden çıkıyordu, milletimizin, çiftçimizin cebinden çıkıyordu. Şimdi bu faiz oranı yüzde 7’eye düştü. Aradaki fark yüzde 55, bu kimin cebinde kaldı. Enflasyon yüzde 100’dü. Şimdi yüzde 4. Aradaki fark kimin cebinde kaldı. Tabi ki vatandaşımın cebinde kaldı" dedi.

YOLUMUZ PINARHİSAR’DAN GEÇTİ

Ustalık döneminin projesini Pınarhisar’da hazırladığını anlatan Erdoğan, "Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinin benim hayatımda çok önemli yeri var. Bizim yollarımız Pınarhisar’dan geçti. IMF’ye 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. Bu borcun kimin zamanında vardı. MHP, CHP’nin yavrusu DSP vardı. Şimdi IMF’ye 5,5 milyar dolar borcumuz kaldı. İstesek hemen öderiz. Çok küçük bir faizli olduğu için ödemiyoruz. IMF ile 3,5 yıldır anlaşma yapmıyoruz. Onların zamanında Merkez Bankası’nın kasasında 27 milyar dolar vardı, şimdi ise 95 milyar dolar var. Kılıçdaroğlu yolsuzluk var diyor, yolsuzluk olsa Merkez Bankasının kasasında bu kadar para olur mu? Bay Kemal, senin genel müdürlüğün zamanında SSK batıyordu. 1999 yılında Ecevit’e gidip milletvekili olmak istediğini söyledin. Ecevit seni başarısız bulduğu için veto etti" diye konuştu.

SENDE ONUR VARSA O BAKANI AÇIKLARSIN

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir bakanın ÖSYM’ye elektronik posta göndererek bir yakınını iyi bir yere yerleştirilmesini istediğini iddiasına da sert tepki gösteren Erdoğan, "Sende zerre kadar onur varsa, bakın bu kadar da ağır konuşuyorum, çıkar o bakanı açıklarsın. Öyle bir bakan varsa Başbakan o bakanı bir dakika tutmaz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu’nun TV programına çıkarak YÖK’ü kaldıracağını söylediğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Sonra toplanan harçları YÖK’e aktaracağım diyorsun. Bütün hayatın iftiralar ile dolu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluk var dedin tutturamadın. Geçmişte işçilerin nemaları vardı. 13,5 katrilyondu. Bunu biz ödedik. Konut edindirme fonu adı altında paralar kesildi. Bay Kemal siz kestiniz. Konutlar var mı orta? Bunun parasını da biz ödedik. Yolsuzluklar olsaydı bu paraları biz ödeyebilir miydik. Hızlı trenimiz var. Ankara-Konya hattı bitti. Bu ay seferlere başlayacak. Özürlülere bakım ücreti olarak her ay 150 TL. ödüyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, okullarda akıllı tahtaya geçileceğini Lüleburgaz’da da tekrarlayarak, "Bilgisayar donanımlı akıllı tahtaları sınıflara monte edeceğiz. Bütün öğrencilerimize elektronik kitap dağıtacağız. Okullara bilgisayar bizimle girdi. Amerikalı George, Alman Hans bunu kullanacakta benim Kırklarelili, Lüleburgazlı vatandaşım kullanmayacak mı? Biz gönülleri okşamaya geldik, vurmaya değil. Biz zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcıyız. Biz yalancı olmayız. Onların mumu yatsıya kadar sönüyor" diye konuştu.

ERGENE’Yİ KURTARACAĞIZ

Başbakan Erdoğan vatandaşlara veda edip otobüsten ineceği sırada yeniden otobüsün üstüne çıkarak önemli bir şeyi unuttuğunu söyledi. Erdoğan, Ergene Nehri’nin yeniden hayata döndürüleceğini söyleyerek, "Haliç bataklıktan nasıl kurtardıysak, Ergene nehrini de öyle kurtaracağız" dedi.

ERGENE YERİNE ERGENEKON ANLADILAR


Lüleburgazlıların ‘Başbakan Gandi’ sloganları arasında hazırlanan platforma çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce milletvekili adayları Mehmet Siyam Kesimoğlu, Turgut Dibek ve Turabi Kayan’ı halka tanıttı.

Başbakan Erdoğan’ın kendisinden yarım saat önce Ergene Nehri’ni temizleme sözü üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin 8 yıldır Ergene Nehri’nin kirliliğini fark etmediğini hatırlatarak, "Tayyip’i Mısır’a gönderin de film izlesin. Biz yıllardır Ergene’nin kirlendiğini söylüyorduk, onlar Ergene yerine Ergenekon anladılar" dedi.

ŞİFRELERİNİ ÇÖZDÜK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Lüleburgazlıları sabırlı olmaya çağırarak, "Şifrelerini çözdük, 12 Haziran’da bunları yolcu edeceğiz. 2002’de iktidar oldular, tutuklu sayısı arttı. 2002’de tutuklu sayısı 59 bin 423’tü. 2011’de 123 bin 916 oldu. Yeni 49 hapishane yapıldı. Dedikleri gibi istikrar sürüyor. 49 hapishane yerine 49 fabrika yapılsaydı bu memleketin insanları burada çalışsaydı fena mı olurdu? Lüleburgaz’da üniversiteniz var, yurt var mı? Yok, yurt yapmak zor bir şey değil. Askerliği indireceğim. 1 milyon 700 bin çocuğumuz sınava girdi. Sınav şifreli çıktı. Şifre var ama kopya tespit edilemedi. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umutlarıyla oynadılar. O sınavı yapan kişi hale demir gibi koltuğunda oturuyor. Onu o koltuğundan indireceğim. Ar damarın çatlamış insan, o koltuktan in. Arkasında kim var Recep Tayyip Erdoğan var. Annenize, babanıza dayınıza, halanıza söyleyin, bu hükümete oy vermesinler" dedi.

HÜKÜMET YAPICI DEĞİL SATICI

Kırklareli’nin Alpullu İlçesi’nde güzel bir şeker fabrikası olduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, "Alpullu. Hem alı hem pullu. AKP ne diyor, satacağım diyor. Bunlar yapıcı değil, satıcı. Söz veriyorum, halkın iktidarı gelince şeker fabrikalarının özelleştirilmesini durduracağım. Taşaron işçiliği kaldıracağız. İşçilerimiz 170 gündür çadırda, işçilerimize emeklilerimize destek olacağız. Ergene Nehrini bunlar temizleyecekmiş, temizleyecek adamın önce kendisinin temiz olması gerekir. Dünyanın en kirli nehri canlı bile yaşamıyor. 9 yıl geçmiş temizlenmemiş. Oy avcılığı yapacaklar ya. Bunu halkın iktidarı CHP temizler. Çiftçi derdini anlatacak o ‘Ananı al git’ diyor. Bizim bölünmeye değil, birleşmeye ihtiyacımız var. Ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağım, kardeşçe yaşayacağız. Üniversite harçlarına son vereceğim. Emeklilerin durumu vahim. Kanarya adalarında tatil yapıyor emekli. Bu nedenle emekliler tatillerini uzun tutuyorlarmış. 9 milyon emeklinin 9 milyon oyunu istiyorum. Emeklinin haklarını CHP çözecektir. ’Zonguldak Üniversitesini biz kurduk’ diyor. Atma Recep din kardeşiyiz. Emekli geçinemediği için yeniden çalışmak zorunda kalıyor. Çalışanın bu emeklinin maaşından yüzde 15 kesiliyor. Yüzde 15’i kaldıracağım. Çalışan insanın cezalandırıldığı başka bir ülke var mı? Biz bu ayıbı kaldıracağız. Mutlu bir Türkiye istiyorum, her evde tencere kaynayacak, her evde çocuklar seviecek, aş olacak, iş olacak, fabrikaların bacası tütecek" dedi.

 

SAVCI YGS KARARINI AÇIKLADI

BAKAN YAZICI'DAN 'MAIL' AÇIKLAMASI

 

 

 Yorumları Göster
Yorumları Gizle