Gündem Haberleri

  Onur konuğundan mektup var

  ADANA (A.A)
  17.05.2010 - 16:54 | Son Güncelleme:

  Adana Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 17'ncisini düzenlediği “Altın Koza Uluslararası Film Festivali”ne onur konuğu olarak katılacak Yunan yönetmen Theo Angelopoulos, festival komitesine gönderdiği mektupta, bu tür etkinliklerin, Yunanistan ve Türkiye arasındaki kardeşliğin güçlenmesi için önemli olduğunu kaydetti.

  Altın Koza'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Angelopoulos, festival komitesine gönderdiği mektubuna, “Atina'dan, Altın Koza Film Festivali'ne, festival sevenlere ve ev sahibi şehir Adana'ya, sıcak selamlarımı gönderiyorum” diyerek başladı.

  Angelopoulos, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

  “İçinde bulunduğumuz bu zor zamanda dünyanın en çok ihtiyacı olan şey, halklar arasındaki dostluk ve dayanışma. Film festivalleri gibi sanatsal ve kültürel etkinlikler, bu iletişimin ve dostluğun gelişebilmesi için çok önemli unsurlardır. Özellikle, Yunanistan ve Türkiye arasındaki kardeşliğin güçlenmesi için bu tür kültürel faaliyetler vazgeçilmezdir.

  Türk sinemaseverlerin, filmlerime uzun yıllardır gösterdiği ilgi beni çok etkiliyor. Yine Türk sinemasının son yıllarda uluslararası alanda gösterdiği başarıları da büyük bir merak ve sevinçle takip ediyorum. Altın Koza'da görüşmek üzere, herkese iyi festivaller.”

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı