GeriGündem Onur Air'e 2 yeni Airbus
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onur Air'e 2 yeni Airbus

Onur Air'in filosuna katılan Airbus A330 tipi uçak, Hong Kong'dan İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

ILFC firmasından kiralanan çift koridorlu ve 10 bin 800 kilometre menzilli uçağın Onur Air filosuna katılması dolayısıyla Atatürk Havalimanı apronunda tören düzenlendi.

Filoya yeni katılan uçağın pilotları, Onur Air Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Pilot Ercan Teksatıcı ve Kabin Hizmetleri Müdürü Tülay Bulut tarafından çiçeklerle karşılandı.

Teksatıcı, törende yaptığı konuşmada, bugün gelen uçakla birlikte bu hafta iki adet A330 tipi uçağı filolarına kattıklarını, uçak sayılarının 29'a çıktığını belirterek, 358'er koltuklu A330 tipi bu uçaklarla birlikte Onur Air'in koltuk kapasitesinin 6 bin 662'ye yükseldiğini kaydetti.

Temmuz ayı içinde 3. Airbus A330 tipi uçağın da filoya ekleneceğini, böylece uçak sayısının 30'a, koltuk sayısının da 7 bin 18'e yükseleceğini ifade eden Teksatıcı, filoya katılan her A330 tipi uçağın 65 kişilik ek istihdam yaratacağını, her uçağın gerçekleştireceği ticaret ile ülkeye yılda 190 milyon dolar döviz girdisinin sağlanacağını söyledi.

Filoya yeni katılan uçakların Ağustos ayı başına kadar iç hatlarda eğitim amaçlı kullanılacağını belirten Teksatıcı, Ağustos ayından itibaren ise Cidde'ye hac organizasyonları için uçacağını bildirdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle