Gündem Haberleri

  ‘Onun kalbi benim’

  AA
  18.09.2013 - 01:27 | Son Güncelleme:

  Trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Berger’in organları bağışlandı ancak ‘sevgilisinin isteği üzerine’ kalbi kaldı...

  MUĞLA Bodrum’da 3 gün önce bir yakınını havalimanından uğurladıktan sonra eve dönen Ahmet Berger’in (19) kullandığı otomobil direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu takla attı. Ağır yaralanan Berger, hava ambulansı ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi. Burada 2 gün yaşam mücadelesi veren Berger’in beyin ölümü gerçekleşti. Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü koordinatörü Ayşe Özkan Kumru, aileyle görüşerek organ bağışına ikna etti.

  BÖBREK, KARACİĞER VERİLDİ

  Berger’in annesi Fatma ve babası Bayram Berger, çocuklarının böbrek, karaciğer ve pankreasını bağışladı. Organ nakli koordinatörlerinin “Kalbini de bağışlayacak mısınız” sorusu üzerine anne Fatma Berger, “Oğlumun sevdiği kız kalbin bağışlanmasını istemiyor. ‘O kalp bana ait’ diyerek kalbi bağışlamamamızı rica etti. Bu nedenle kalbi bağışlamayacağız” yanıtını verdi. Bunun üzerine Berger’in 2 böbreği, karaciğer ve pankreası alındı. Organların nakledileceği hastaların ise henüz belirlenmediği öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı