Gündem Haberleri

  Onu bile titretti

  Hürriyet Haber
  25.01.2006 - 00:55 | Son Güncelleme:

  RUSYA'dan gelen aşırı soğuk hava dalgası Avrupa'yı da etkisi altına aldı. Almanya'da ısı son 50 yılın en düşük düzeyine indi ve Bavyera'da ölçülen eksi 33.8 derece ile rekor kırıldı.

  Hava sıcaklığının 1978 yılından beri ilk kez eksi 17 dereceye indiği Berlin'de ise hayvanat bahçesindeki kutup ayılarının bile rahatsız olduğu ve kendilerine ayrılan bölmeden çıkıp havuzda yüzmedikleri gözlendi.

  Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Romanya'da da hava sıcaklığı yer yer eksi 32 dereceye kadar düştü.

  Polonya'da geçtiğimiz hafta sonunda 27 evsizin donarak ölmesi sonucu soğukla bağlantılı ölümlerin sayısı 150'ye çıktı.

  Almanya'da 63 yaşındaki bir adam kalorifer yakmadığı evinde soğuktan donarak ölürken, bir kadın posta kutusuna mektup atarken can verdi.

  Yine Almanya'da yedi yaşındaki bir çocuk eksi 18 derecede lamba direğini yalamaya kalkınca dili metale yapıştı ve Kızılhaç tarafından kurtarıldı.

  - 30'a kırmızı başlık /images/100/0x0/55eb3984f018fbb8f8b3787c

  RUSYA'nın batısını da etkisi altına alan Sibirya soğukları hayvanları feci vurdu. Hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düştüğü Moskova'da sokağa çıkmak zorunda kalan köpeklere de soğuktan koruyacak özel giysiler giydiliyor. İşte tıpkı bu köpekte olduğu gibi. Kırmızı başlıklı köpek bir an önce evindeki yumuşak yastığının üzerine uzanma hayali kuruyor gibiydi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı