Gündem Haberleri

  Önseçimi duyunca aday oldu

  Tahsin GÜNER / DHA
  28.02.2015 - 01:51 | Son Güncelleme:

  ESKİ CHP Genel Sekreteri Önder Sav, partisinin Genel Merkezi’ne gelerek milletvekili aday adaylığı için başvurdu. Kalabalık bir partili grup tarafından karşılanan Sav, başvurunun ardından kameraların karşısına geçti. Parti meclisinin ön seçim kararı üzerine aday olduğunu belirten Sav, şunları söyledi:

  “CHP Ankara 1 numaralı seçim bölgesinden adaylığımı koymak üzere geldim. 15 Şubat’ta parti meclisimiz Ankara’da ön seçim kararı alınca burada olan olmayan birçok dostumuz benim ön seçimden aday olmamı istediler ve bu zamana kadar pek çok partilinin, pek çok örgüt emekçisiyle ve pek çok bu partiye hizmet vermiş kişilerle görüşerek bu kararı verdim. Aniden bir karar vermedim. Eğer parti meclisimiz merkez yoklaması kararı almış olsaydı ben aday olmazdım. 6 milletvekili olan bir yere, 4 tane kontenjan konmasına rağmen sınırlı olanaklara karşın ön seçime girip örgütümüzün tercihini denemek, beklemek, sınamak istedim.”

  CHP’den ihracı iptal

  Önseçimi duyunca aday oldu

  ANKARA 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un, CHP’den ihracına ilişkin kararı iptal etti. Kararda, CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nun verdiği ihraç kararının CHP Tüzüğü ile TBMM CHP Grup İç Yönetmeliğindeki usullere aykırı olduğunu belirtti. Batum, CHP MYK tarafından partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açtığı ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girdiği gerekçesiyle ‘kesin ihraç istemiyle’ disipline sevk edilmişti. CHP Yüksek Disiplin Kurulu da geçen yıl 10 Aralık 2014 tarihinde Batum’un ihracına karar vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı