GeriGündem Onlar ne Türk ne Kürt şerefsiz hain
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  79
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onlar ne Türk ne Kürt şerefsiz hain

Onlar ne Türk ne Kürt şerefsiz hain
refid:15131993 ilişkili resim dosyası

Ben de Kürt’üm. Muş’ta doğdum, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. Onlar ne Kürt, ne Türk. Birer maşa, şerefsiz hain.

ELİF ÖĞRETMENDEN SON AÇIKLAMALAR / WEB TV

EŞİNİN KANLI ALYANSI BOYNUNDA

İSTANBUL Halkalı’daki askeri servis otobüsüne bombalı saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük’ün eşi Elif Bölük, “Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim” dedi. Kayınpederinin İzmir Tire’deki evinde taziyeleri kabul eden, kendisini iyi hissettiği anlarda da şehit eşinin kabrine gidip dua eden Elif Bölük duygularını şöyle anlattı: “Onlar perişanca mağaralarda ölüyorlar. Acıyorum onlara. Bütün Türkiye eşimin arkasında. Bayrağımız, devletimiz, vatanımız sağolsun. Bu bayrak Doğu’da da Batı’da inmeyecek. Ben de Kürt’üm. Muş’ta doğdum, büyüdüm, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin. Bir kaç kişi için konuşsunlar. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. Bu saldırıyı yapanlar birer maşa, şerefsiz hain. Onlar ne Kürt ne de Türk. Bu saldırıyı Kürtler yapmadı. Hainler, şerefsizler yaptı. Doğu’ya yatırım yapılmıyor diyorlar. Ama bakın en çok okuyan Tunceli’de. Benim adımı, Kürtlerin adını ağızlarına almasınlar. Bu bayrak inmeyecek. Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim. O kadar da çok askeri var. Bana bakıp, biz ne güzel yaptık demesinler hainler. Hiç üzülmüyorum.”

Yaralıyken son kez eşini aramış

Şehit Uzman Çavuş Bölük’ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif’i son kez cep telefonundan aradığı, ancak konuşamadığı da ortaya çıktı. Şehit Bölük’ün ayrıca asker olması nedeniyle eşiyle daha önceki konuşmalarında, “Bir gün şehit olursam, kendi başına Eylül’le dimdik dur” dediği öğrenildi. Şehit Bölük’ün, otobüsteki patlamadan hemen önce de her zaman oturduğu yere değil de arkadaşıyla konuşmak için yerini değiştirip, başka bir koltuğa oturunca şehit olduğu kaydedildi.

Kanlı alyansı kolye yaptı

Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük’ün şehit olduğunda parmağında olan alyansı, eşi Elif Bölük tarafından kolye yapıldı. Bir Kardelen olarak okuyan ve Kardelen kampanyasıyla tanınan Elif Bölük, “Eşimin alyansının üzerinde kanı var. Onu da gururla boynumdaki kolyemde taşıyorum. Onun kanı yerde kalmayacak. Oğlum yok ama kızım var. Onu da bu vatan uğruna asker yapacağım. Kızım babasız değil. Bu devletin, Türkiye’nin çocuğu” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle