Gündem Haberleri

  Onlar ilk kez tiyatro izlediler

  Hürriyet Haber
  29.12.2009 - 09:48 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde çocuklar, ilk kez bir tiyatro oyunu izledi. Kaymakam Soner Karataşoğlu’nun talebi üzerine Beytüşşebap’a gelen Diyarbakır Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Serkan Yıldız, ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ adlı tek kişilik çocuk oyununu sahneledi.

  Beytüşşebap Kaymakamı Soner Karataşoğlu, bir süre önce Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’ne başvurarak, ilçede bir oyun gösterisi talebinde bulundu. Diyarbakır Devlet Tiyatro Müdürlüğü de tiyatro sanatçısı Serkan Yıldız'ı ilçeye gönderdi. Oyunun oynanacağı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve Beytüşşebap Lisesi’nde hazırlıklar yapıldı.

  Sahnenin iki yanına ve üst duvarına 3 Türk bayrağı asılırken, sanatçı Serkan Yıldız'a da coşkulu bir karşılama yapıldı. Kaymakam Karataşoğlu’nun yakın ilgi gösterdiği Yıldız, ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ adlı tek kişilik çocuk oyunuyla /images/100/0x0/55eb18b0f018fbb8f8aacd3bbüyük beğeni topladı. İlk kez bir tiyatro oyununu izleyen öğrenciler ise Serkan Yıldız’ı oyun sonunda ayakta alkışladı.
  Kaymakam Soner Karataşoğlu, Alay Komutanı Albay Alparslan Kavuz, İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel, İlçe Emniyet Müdür Vekili Rıza Kara, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Çıtak ve Milli Eğitim Müdürü Ümit Çulha da oyunu izledi. Kaymakam Karataşoğlu, tiyatro sanatçı Serkan Yıldız ve ekibindekiler, oyun sonunda öğrencilerle hatıra fotorafı çektirdi. Kaymakam Soner Karataşoğlu, makamında kabul ettiği Yıldız’a ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yetkililerine teşekkür ederek, “Çocuklarımız ilk kez bir oyun izledi. Amacımız çocuklarımızın sosyal yaşamına ve eğitimine bir nebze de olsa katkı sunmaktır” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı