Gündem Haberleri

  Onlar gizli yobaz

  Hürriyet Haber
  11.07.2001 - 01:34 | Son Güncelleme:

  Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki yenilikçi kanat için ilk kez görüş belirtti. İsveç'in Türk sefiresi Nil Liljegren, ‘‘Yenilikçi hareket çok tehlikeli geliyor’’ deyince, DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit bu sözleri doğrulayarak, ‘‘Sormayın, sormayın’’ karşılığını verdi. Eylül ayında emekliye ayrılacak olan İsveç'in Ankara Büyükelçisi Henrik Liljegren ile Türk eşi Nil Liljegren, dün Ecevit Ailesi’ne veda ziyaretinde bulundu.

  Nil Liljegren ile Rahşan Ecevit, mutfakta eşleri için çay ve sandviç hazırlarken Türkiye'de son dönemde siyasi arenada yaşanan hareketlilik üzerine sohbet etme fırsatı da buldular. Kapatılan FP'nin Lideri Recai Kutan'ı kucaklayarak öpen ve bunu, ‘‘Bir öptüm şapur şupur, oh yarabbi şükür’’ diye anlatan sefire Nil, bu defa konuyu FP'den kopmalara getirdi.

  RECAİ BEY TONTONDU

  İsveç Sefiresi bir yandan Rahşan Ecevit'in kendine özgü çay demlemesini izlerken diğer yandan, ‘‘Rahşan Hanım, inanın Tayyip Erdoğan liderliğindeki yeni hareket FP'den çok daha tehlikeli. Recai Bey son derece tonton, sevimli bir insandı. Ben de zaten kendisini onun için öptüm. Bu yenilikçiler ise gizli yobazlar’’ dedi. Rahşan Ecevit bu sözleri ‘‘Sormayın sormayın’’ deyip, başını sallayarak onayladı.

  Rahşan Ecevit ve Nil Liljegren'in birlikte hazırladıkları sandviçleri Başbakan Ecevit kendi elleriyle konuklarına ikram etti. Bu arada Rahşan Ecevit, İsveç'i çok özlediğini belirtince Büyükelçi, Ecevit çiftini İsveç'e davet etti. Sefire Nil Leljegren de ‘‘İsveç'te ucuzluk dönemi başlayacak. Birlikte alışveriş yapma fırsatı buluruz’’ dedi.

  Türk sefire, eşi emekli olduktan sonra yerleşecekleri İsveç'te kendilerine ait büyük bir arazide patates üreteceklerini de söyleyerek, ‘‘Emeklilikte elimize ayda 2 bin dolar ancak geçecek. Bundan dolayı çalışıp üretmemiz lazım. Türkiye'de asıl sorun üretimsizlik. Türkiye daha çok üretmeli’’ deyince Başbakan Ecevit de bu sözleri doğruladı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı