Gündem Haberleri

  Onlar bayramı hastanede kutladı

  Hürriyet Haber
  22.04.2004 - 12:12 | Son Güncelleme:

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, hastanede düzenlenen etkinlikle kutladı.

  OMÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümü'nde gerçekleştirilen kutlamaya, lösemili çocukların aileleri ileAtatürk Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

   

  Renkli görüntülerin yaşandığı kutlamada çocuklar, şarkılara eşlik ederek şiir okuyup palyaço gösterisiyle eğlenirken, bazı hasta yakınlarının ise duygulandığı gözlendi. Etkinliğin sonunda lösemili çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

   

  Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak, löseminin uzun ve zahmetli bir tedavi gerektirmesinin yanı sıra hastanın moralinin de çok önemli olduğunu belirterek, ''Çocuklarımızın hem maddi hem de manevi desteğe ihtiyaçları var. Bu nedenle böyle bir kutlama düzenledik'' dedi.

   

  Hasta yakınları da çocuklarını mutlu görmekten büyük memnuniyet duyduklarını söylediler.

  HASTANEDE BAYRAM SEVİNCİ

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedavi gören 9'u lösemili 20 çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı düzenlenen bir etkinlikle kutladı.


  Denizli Rotaract Kulübü tarafından organize edilen kutlama programına katılan çocuklar, palyaçoların gösterilerini ilgiyle izledi, oyunlar oynayarak eğlendi.

   

  Hastanede bulunduklarını bir an için bile olsa unutan çocuklar, Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği bayramı erken kutlayıp, mutlu bir gün geçirdi.

   

  Çocuklara, çeşitli oyuncaklar hediye ederek sevindiren Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Fatih Değneli, ''Minik yavrularımızı hastane ortamından uzaklaştırmak ve hastalıklarını unutturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği bayramı hastanede de olsa kutlamak onların hakkı'' dedi.

  PAÜ Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Cem Yıldırım da ''Hastanede tedavi gören çocukların hem eğitim hem sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için birtakım girişimlerde bulunduk. Çocukları hastalık psikolojisinden uzaklaştırmak ve aile ortamı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz'' diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı