Gündem Haberleri

  Önce áşık sonra vekil

  Umut ERDEM
  26.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gezmeye gittiği Harran’da aşiret reisi İbrahim Özyavuz’a aşık olup evlenen ve buraya yerleşen Çağla Aktemur AKP’den Meclis’e girdi. Çağla Aktemur, Şanlıurfa’nın tarihteki ikinci kadın milletvekili oldu.

  ŞANLIURFA tarihinin 2. kadın milletvekili AKP’li Çağla Aktemur Özyavuz kümbet evinde başlayan aşkın sonunda kendisini TBMM’de buldu.

  İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü mezunu Çağla Aktemur ailesinin turizm acentasında çalışırken bir yandan da Türkiye’yi dolaşıyordu. Tarihi Harran kümbet evlerini görmek için Şanlıurfa’ya giden Aktemur, bu evlerden birinde şimdiki eşi İbrahim Özyavuz ile karşılaştı. Bölgenin en büyük aşiretlerinden Cumeyle’nin lideri olan Özyavuz’la tanışmasının ardından Urfa ziyaretlerinin sayısını artıran Aktemur, İbrahim Özyavuz’la 3 Mart 2003’de evlendi. Özyavuz, 1993 yılında ANAP’ın gençlik kollarında başladığı siyasi yaşamını bu şehirde sürdürdü. Eşi Harran Belediye Başkanı İbrahim Özyavuz’un da desteğiyle önce AKP İl Kadın Kolları Başkanı oldu, ardından partinin Harran Kadın Kollarını kurdu.

  EK UÇAK KOYACAĞIZ

  22 Temmuz seçiminin ardından Ş.Urfa’nın tarihteki ikinci kadın milletvekili olma başarısını yakalayan Özyavuz ve eşi için en büyük engel Urfa-Ankara arasındaki uzaklık. Siyasetçi çift buna rağmen "Yollar birlikte olmamamıza engel olmayacak. Belki Ankara’dan ek uçak seferleri koyabiliriz" diye espri yapıyor. Eşiyle gurur duyduğunu belirten Özyavuz, Harran’da oyların yüzde 90’ınını aldığını vurgulayarak, "Her zaman ona destek olacağım. Kendini siyaset ve kariyer olarak iyi yetiştirmiş bir kişi. Halk ona güveniyor" dedi.

  İDDİALAR SIKTI

  Çifti en çok Başkan Özyavuz’un daha önceki iki eşi ve kendisiyle resmi nikáh olmadan yaşadığı iddiaları üzüyor. "Seçim döneminde beni karalamak için yapılan gerçek dışı söylentiler" diyerek iddiaları yalanlayan Özyavuz şöyle konuştu: "Boşandıktan sonra bir insan evlenirse niçin kuma olsun. Bir de bu benim eşimin eski hayatı, beni ne ilgilendirir. Bu tarz olaylara karşıyım."

  Zafer pozu

  Çağla Aktemur Özyavuz (35), ildeki 11 milletvekilliğinden 9’unu kazanan AKP’nin 6’ncı sıra adayıydı. Çağla Aktemur için eşi Harran Belediye Başkanı İbrahim Özyavuz, ’kutlama çadırı’ kurdu. Özyavuz çifti, el ele tutuşup seçmenleri selamlarken Başkan Özyavuz, "Eşim ve ben Şanlıurfa ve Harran’a hizmet edeceğiz" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı