Gündem Haberleri

  Önce oyun sonra kavga

  HAKKARİ (A.A)
  26.02.2011 - 14:47 | Son Güncelleme:

  Hakkari'de düzenlenen Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması'ndan, “salona geç geldikleri” gerekçesiyle diskalifiye edilen ekibin eğitmeni ve öğrencileri, durama tepki göstererek gözyaşlarına hakim olamadı.

  HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA OLAY - FOTO GALERİ

  Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması, kent merkezi ve ilçelerden 24 okul ile 2 halk eğitim merkezi ekibinin katılımıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Salonu'nda başladı.

  Aylarca süren çalışmanın ardından yarışmaya küçükler kategorisinde katılmak isteyen Hacı Salih Şen İlköğretim Okulu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu halk oyunları ekipleri, “salona geç geldikleri” gerekçesiyle jüri üyeleri tarafından yarışmadan diskalifiye edildi.

  Jüri üyelerinden Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Özdemir, diskalifiye edilen Hacı Salih Şen İlköğretim Okulu halk oyunları ekibinin, yarışma dışı ve gösteri amaçlı oyun sergileyeceğini belirterek, diskalifiye edilen ekibin sergileyeceği oyunu değerlendiremeye almayacakları yönünde anons yaptı.
  Bunun üzerine, Hacı Salih Şen İlköğretim Okulu halk oyunları ekibi, üzüntü içinde gösterilerini sundu.

  Gösterinin ardından duruma tepki gösteren ve sahneye çıkmak isteyen eğitmen Nurettin Kanat'a, salondaki görevliler engel olmaya çalıştı. Bu esnada kendini yere atan ve gözyaşlarına hakim olamayan Kanat, görevliler tarafından yerden kaldırılarak teselli edilmeye çalışıldı.
  Ekipteki öğrencilerin de gözyaşı döktüğü yarışmada, Milli Eğitim Müdür Vekili Kemal Seyitoğlu, eğitmen Kanat ve öğrencilerin yanına giderek, “Diskalifiye edildiğiniz için ağlamayın. Sizleri başka türlü değerlendireceğiz. Buradan size söz veriyorum. Sizleri Ankara'ya geziye göndereceğim. Yeter ki artık ağlamayın” dedi.

  Eğitmen ve öğrencilerin sakinleştirilmesi sonrasında yarışmaya, diğer ekiplerin gösterileriyle devam edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı