Gündem Haberleri

  Önce müdahale sonra teselli

  Oğuz DEMİR / ANKARA
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  /images/100/0x0/55eb5af2f018fbb8f8bbd558Hakkâri’deki saldırıyı protesto etmek isteyen gruba, Başbakanlık korumaları müdahale etti. Korumalar, görüntü almaya çalışan gazetecileri de uzaklaştırmaya çalıştı. Bir gazinin, protez bacağını göstererek, “Bize neden şerefsiz diyorsunuz, bu mu şerefsizlik” diye bağırması polislere geri adım attırdı. Tekerlekli sandalyedeki bir gazi ise müdahale karşısında gözyaşlarını tutamadı. Bu gaziyi de yine korumalardan biri teselli etmeye çalıştı. Gaziler, “PKK terörü karşısında gerekenin yapılmasını istiyoruz. Vatan sağ olmasın. Biz daha ne yapacağız. Yeter artık. Bu acıların bitmesini istiyoruz. Buramıza geldi. Her gün şehit veriyoruz” diye tepki gösterdi.

  Gazileri daha sonra Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay kabul etti. Basına kapalı olarak yapılan görüşmenin ardından gaziler Başbakanlık binası önünden ayrıldı.

  Hain saldırıları protesto eden yaklaşık 300 kişilik bir başka grup da, Kızılay Güvenpark’ta toplanıp dev Türk bayrağı açtı. Uzun süre terörü lanetleyen grup olaysız biçimde dağıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı