Gündem Haberleri

  Önce kaza sonra sigorta

  Hürriyet Haber
  28.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çapa - Meslek Lisesi öğrencisi Gökhan Bülkü'nün, staj yaptığı fabrikada makineye kaptırdığı penisi, başarılı bir ameliyatla yerine dikildi ancak, inşaat işçisi babası Gıyasettin Bülkü, hastane masraflarını karşılayamıyor. İşyeri sahibinin, olaydan sonra sigorta yaptırdığını ancak 120 günlük yasal süre dolmadığı için sigortadan para alamadığını belirten Gıyasettin Bülkü, ‘‘Böyle sosyal adalet olmaz olsun’’ diye isyan etti.

  Ümraniye Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Gökhan Bülkü (16), ücretsiz staj yaptığı PCB Elektronik Kart Fabrikası'nda, penisini makineye kaptırdı. Babası Gıyasettin Bülkü tarafından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Cerrahi Ünitesi'nde yapılan iki ayrı operasyonla, Gökhan Bülkü'nün kopan penisi yerine dikildi.

  Hastane masraflarını cebinden karşılamak zorunda kalan Gıyasettin Bülkü, ‘‘İşyeri sahipleri, hem ücretsiz, hem de sigortasız çalıştırıyorlar. Olaydan hemen sonra alelacele sigortasını yaptırdılar ama bir işe yaramadı, yardım da etmediler. Beş milyarı bulan tedavi ücretinin 900 milyon lirasını evdeki eşyalarımı satarak karşıladım, gerisini nereden bulacağımı bilmiyorum’’ diye yakındı.

  Dört çocuk sahibi olduğunu belirten Bülkü, ‘‘Eğer para bulamazsak, oğlumun tedavisi yarıda kalacak. Sosyal güvenlik reformu hazırlayan politikacılar, bu sorunları görmüyor mu; parasızlar ölmeye devam edecek mi’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı