Gündem Haberleri

  Önce kalbini sonra parasını kaptırdı

  Esma ÇAKIR
  07.10.2007 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Bitkisel ürünler pazarlayan bir firmanın satış elemanı olan M.K., hem kalbini hem de 30 bin YTL’ye yakın parasını kaptırdı. Karaca, evlenme teklif edip alyans takan sevgilisini dolandırıcılık ve tehdit suçlamasıyla savcılığa şikáyet etti.

  "KADINLAR duygusal varlıklardır. Aşk sözleri işitince akan sular durur" diyen M.K. (32), yaşadıklarını anlatırken kendisini suçlamaktan geri kalmıyor. Aşkına inandığı bir adamın kendisine yaptıklarına anlam veremiyor. Dadılık yapan ve bitkisel ürünler satan bir firmanın satış elemanı olan M.K., "Psikolojimi bozdu" dediği E.B. ile 8 ayda yaşadıklarını şu iddialarla anlatıyor:

  "Dolmuşta giderken yanımda oturan adam benimle konuşmaya başladı. Bana Kadıköy’de şarküterisi olduğunu, Tarabya’da oturduğunu söyledi. Kilolu olduğu için zayıflamak istediğini, işimden dolayı bu konuda ona bitkisel şeyler önermemi istedi. Ben de daha sonra yardımcı olmak için ona cep telefonumun da yazılı olduğu kartvizitimi verdim. Aynı gün bana iltifatlar içeren mesajlar yazdı. Ben de duygusal bir kadın olarak bu mesajlardan etkilendim."

  10 GÜNDE EVLİLİK TEKLİFİ

  Aşklarının 2006’nın Temmuz’unda başladığını belirten M.K. şöyle devam etti: "Tanıştıktan 10 gün sonra evlenme teklif etti. Büyükada’da yemek yerken yüzük taktık. Yemekteyken bir arkadaşı aradı. Arkadaşının acil paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Yanında nakit olmadığı için borç vermemi istedi. Kredi kartlarımdan 1500 YTL çektim. Daha sonra Alanya’da adıma bir şarküteri açtığını söyleyerek 13 bin YTL, sonraki günlerde de Feshane’de 10 yıllığına dükkán kiraladığını söyleyerek 4 bin YTL daha aldı." Basiretinin bağlandığını ifade eden M.K. kandırıldığını nasıl anladığını ise şöyle anlatıyor: "Bana ev aldığını, tapu için biraz para gerektiğini söyleyerek adıma düzenlenmiş bir tapu verdi. Şüphelenip tapuyu bir emlakçıya gösterdim, sahteymiş. Dolandırıldığımı anladım. 30 bin YTL’ye yakın para verdiğim E.B.’den hemen paramı geri istedim. Vermeye yanaşmadı." M.K. bunun üzerine savcılığa başvurduğunu söyledi.

  Etiketler: Haber , yayın , içerik , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı