Gündem Haberleri

  Önce işkence sonra tecavüz

  Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA)
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bergama M Tipi Çocuk Kapalı Cezaevi’nde 15 yaşındaki M.G.’nin, üç gün boyunca koğuştaki beş arkadaşının tecavüzüne uğradığı iddia edildi. Tecavüzcülerin işkencesine de maruz kalan M.G., yaşadıklarını cezaevi yönetimine anlattı. Sanıklardan ikisi suçlamaları kabul etti, diğeri ise suçsuz olduğunu savundu.

  İZMİR’in Bergama İlçesi’ndeki M Tipi Çocuk Kapalı Cezaevi, 15 yaşındaki M.G.’ye, beş koğuş arkadaşı tarafından üç gün boyunca tecavüz edildiği iddiasıyla çalkalanıyor. İddiaya göre, 15 yaşındaki M.G.’ye, 8 Haziran’da B-6 koğuşunda kalan 16 yaşındaki M.Ç., D.K., M.U. ve 17 yaşındaki O.B. ile Balçova ilçesinde kuzenleri 10 ve 15 yaşındaki iki kuzenini bıçaklayarak öldürmekten tutuklu E.A. tecavüz etti.

  Skandal, M.G.’nin cezaevi yönetimine yaşadıklarını anlatmasıyla ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan muayenede, M.G.’nin, defalarca tecavüze uğradığı, ayrıca vücudunda sigara söndürüldüğü anlaşıldı.

  Sanıklardan D.K. ve E.A. suçlamaları kabul ederken, diğer üç sanık ise suçsuz olduklarını öne sürdü. Beş sanık sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Yüksel, sanıklar hakkında ’çocuğun cinsel istismarı’ suçundan yargılanmaları için Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı