Gündem Haberleri

  Önce Başkan sonra lüks aracı gitti

  Tezcan SOLMAZ (DHA)
  14.02.2018 - 13:17 | Son Güncelleme:

  İstifa eden Düzce'nin eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in göreve gelmesinin ardından aldığı ve"Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına" diyerek savunduğu makam otomobili, belediyenin temizlik işlerini yürüten taşeron firmaya borç karşılığı 600 bin liraya satıldı.

  Düzce'nin eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde göreve gelmesinin ardından, Haziran 2014'te belediyenin 150 milyon lira borcu varken, 650 liraya Audi A8 marka makam otomobili alması tepkilere neden olmuştu. Mehmet Keleş'in görevinden istifa etmesinden sonra makam aracı yaklaşık 4 aydır Düzce Belediyesi'nin otoparkında muhafaza ediliyordu. Mehmet Keleş'in yerine başkan seçilen AK Partili Dursun Ay, otomobili kullanmayarak satışına karar verdi. Makam aracı Düzce Belediyesi'nin temizlik işlerini yürüten taşeron firmaya borç karşılığında 600 bin liraya satıldı.

  Sosyal medyayı sallayan makam aracı açıklamasıFiyatları 100 - 200 bin TL arasında değişen Passat marka otomobili küçümseyen Belediye Başkanı'nın açıklamasına vatandaş tepki gösterdi.Videonun yayılmasının ardından sosyal medya kullanıcılarından mizahi paylaşımlar yapıldı. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Öncü Haber'e verdiği özel röportajında makam aracıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Keleş, kendisine müsrif diyenleri eleştirerek ' Audi araba almışız belediyeye. Bizim Audi kendi malımız kapının önünde duruyor. İstediğimiz zaman satar aynı parayı yine alırız. Başkası gibi kiralamadık ayda 20-30 bin lira kira ödemedik. Birçoğunu da vergiden düştük mülkümüz olduğu için. Peki dedin ki Düzce gibi başka bir yerde de böyle bir şey oluyor mu? Bolu'da böyle bir şey olmuyor, niye? Bolu başka çünkü. Yav kardeşim gittik dedik ki Türkiye'deki belediye başkanlarının yarısından fazlası bu arabaya biniyor. Hatta ilçe belediye Başkanları biniyor. Hatta Hendek belediyesinde bu arabanın aynısından iki tane var dedik. Ama Düzce farklı. Hepsi Audi ile gelsin çeksinler, ben Passat mı çekeyim yanlarına? Böyle mi olsun yani?Ben Düzce'yi böyle mi temsil edeyim"ifadelerini kullandı. Keleş'in bu açıklamaları sosyal medyada çok konuşuldu. 

  'HERKEZ AUDI İLE GELSİN BEN PASSAT KI ÇEKEYİM YANLARINA' DEMİŞTİ

  Düzce Belediyesi'nin eski başkanı Mehmet Keleş'in, Haziran 2014'te belediyenin 150 milyon lira borcu varken 650 bin liraya aldığı Audi A8L model makam otomobili, tartışma konusu olmuştu. Mehmet Keleş, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nda da inceleme konusu olan makam aracıyla ilgili eleştirilere, "Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına" diyerek cevap vermişti.

  Etiketler: lüks araç , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı