Gündem Haberleri

  On binler uğurladı

  DOĞAN HABER AJANSI
  24.10.2007 - 00:40 | Son Güncelleme:

  Türkiye, Hakkári Dağlıca saldırısında şehit verdiği 12 askerini, yüreğine gömdü. Önceki gün uçaklarla memleketlerine gönderilen şehitlerimizin cenazeleri, onbinlerce vatandaşın katıldığı törenlerle dün ebediyete uğurlandı. Cenaze törenlerinde PKK ve Barzani’ye lanet okundu, birlik mesajı verildi.

  OĞLUNUZ EN BÜYÜK RÜTBEDE

  ŞEHİT
  Asteğmen Mehmet Bozkuş’un cenazesi, binlerce vatandaşın eşliğinde Uşak Yücetepe Camisi’ne getirildi. Şehidin cenaze namazını kıldıran Uşak Müftüsü Osman Akdemir, "Rabbim Türk Ordusu’na güç ve kuvvet versin. Ey şehit annesi, ey şehit babası, oğlunuz en büyük rütbeye ulaştı" dedi. Bozkuş’un naaşı, kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu ve Yeni Mezarlıktaki Garnizon Komutanlığı Şehitliği’nde toprağa verildi.

  SAMET’İ 70 BİN KİŞİ UĞURLADI

  ŞEHİT er Samet Saraç, Bursa’da 70 bin kişinin katıldığı törenle, Ulucami’den son yolculuğuna uğurlandı. 15 yıl hasret kaldığı oğluna doyamadan şehit veren anne Filiz Turan, "Bu belki Samet’im değildir. Kulağındaki bene bakmak istiyorum" dedi. Acılı anne, oğlunun kulağındaki beni görünce acı gerçeği kabul etti. Baba Mustafa Saraç, anne Filiz Turan ve üvey anne Fahriye Saraç, birlikte yürüdü. Şehit er Saraç, Pınarbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  ARTIK SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİYLE

  ŞEHİT
  er Tarık Emeket, 1914’teki Osmanlı-Rus Savaşı’nda donarak şehit olan 90 bin askerin koyun koyuna yattığı Allahuekber Dağları eteğindeki Sallıpınar Köyü’nde toprağa verildi. 3 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde, anne Hasgül ile baba Aslan Emeket şehitlerini uğurladı.

  STADYUMDA ŞEHİT İÇİN 20 BİN KİŞİ

  ŞEHİT
  er Zekeriya Yatı’nın cenazesi Ordu Şehir Stadı’na götürüldü. 20 bin kişinin Türk bayrakları ile doldurduğu stad, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları ile inledi. Anne Hatice ve baba Hasan Yatı, şehitlerini aile kabristanlığında toprağa verdi.

  İNŞALLAH HEPİMİZ

  ŞEHİT OLURUZ

  ŞEHİT
  er Lokman Eker’in memleketi Yozgat’taki cenaze törenine 30 bin kişi katıldı. Anne Selvinaz Eker, elini öpen Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın’ın boynuna sarıldı. Şehit babası Ali İhsan Eker, "Vatan sağ olsun" dedi. Abi Servet Eker, "Dün, Lokmanım’ın arkadaşı Şırnak’tan aradı, ’Abi, ağlamayın, inşallah ben de şehit olurum’ dedi. İnşallah hepimiz şehit oluruz" diye konuştu. Eker, Buzacıoğlu Köyü’nde toprağa verildi.

  ESNAF İŞİ BIRAKIP CENAZEYE GELDİ

  ŞEHİT
  er Abdurrahman Doğan, memleketi Adıyaman’da sloganlar arasında toprağa verildi. 15 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde şehit askerin annesi Fatma, babası Remzi Doğan da teröre lanet etti. İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, "Acımız büyük ama kimse bizi yıldıramaz" dedi. Ulu Cami’deki namaza esnaf da işyerlerini kapatarak katıldı. Şehit Çemberlitaş Köyü’nde toprağa verildi.

  İKİ ÇOCUĞU HİÇ AĞLAMADILAR

  ŞEHİT
  Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal’ın, Antalya’nın Çardak Köyü’ndeki cenaze törenine 20 bin kişi katıldı. Törende annesi Nefise, eşi Meral Uysal ile şehidin çocukları Büşra (14) ve Hüseyin (11) de hazır bulundu. Şehidin eşi Meral Uysal, çevresindeki subaylara sürekli olarak, "Yalvarıyorum bir kez gösterin, 43 gün oldu görmedim" diye yalvardı. Şehidin kızı Büşra ile oğlu Hüseyin, ’hainler sevinmesin’ diyerek tören boyunca tek bir damla gözyaşı dökmedi. Şehidimizin iki küçük çocuğuna, törene katılan askeri erkan büyük ilgi gösterdi.

  İKİZİ: BENİ BÖLGEYE GÖNDERİN

  ŞEHİT
  Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk’ün cenazeleri, Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’nde törenle toprağa verildi. İki şehit için Belediye Meydanı’nda cenaze töreni düzenlendi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın ikizi olan ve Kıbrıs’ta Uzman Çavuş olarak görev yapan Zafer Gürdal, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’ndan kardeşinin şehit düştüğü bölgeye tayinini istedi. Eşinin üniformasını giyen Naciye Gürdal ve 4 yaşındaki oğlu Samet, babalarının başından ayrılmadı. Törenlerin ardından Gürdal’ın cenazesi Burunkaya Köyü’nde, Öztürk’ün cenazesi ise Göçerli Köyü’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

  ABİSİ: BARZANİ’NİN KELLESİ BENİM

  ŞEHİT
  Er Mehmet Cücük, memleketi Gaziantep’te 40 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Ulu Cami’deki törende tabutu taşımak isteyenler izdihama neden olurken, şehit erin babası 55 yaşındaki Cebbar Cücük, cenaze namazı sırasında Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in yanında saf tuttu. Şehit erin ağabeyi Fatih Cücük ise, "Barzani’nin kellesini ben getireceğim" dedi. Kılınan namazın ardından şehit Mehmet Cücük, Şehitkamil İlçesi’ne bağlı Aktoprak Beldesi Göksuncuk Köyü’nde toprağa verildi.

  ALMAN BÜYÜKELÇİSİ ŞEHİDİ UĞURLADI

  ŞEHİT
  Astsubay Çavuş Soner Özübek, Eskişehir’de 40 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenazede şehit astsubayın babası Tuncer Özübek, annesi Cemile Özübek, Hakkari’de er olarak vatani görevini yapan ve tehrisine 3 ay kala kardeşinin şehit olması nedeniyle erken terhis edilen abisi Serdar Özübek ve üniforma giyen kızkardeşi Gamze de katıldı. Gamze Gözübek, ağabeyinin tabutu başında asker selamı verdi. Cenaze törenine Almanya’nın Ankara Büyükelçi Eckart Cuntz da katıldı. Şehit Astsubay Çavuş Soner Özübek, götürüldüğü Kanlıpınar Şehitliği’nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

  GAZİ DEDESİNİN YANINA GÖMÜLDÜ

  ŞEHİT
  Er Vedat Kutluca, Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’nde binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde şehit Er Kutluca’nın annesi Gülhan ve baba Abidin Kutluca, güçlükle de olsa ayakta durdu. Şehit Er Kutluca’nın ilköğretim öğrencisi kardeşi Kubilay Kutluca, namaz sürecince ağabeyinin cenazesi başında bekledi ve tabutuna sarıldı. Şehit askerin cenazesi, Kore Savaşı’nda Gazi olan dedesi Bedrettin Kutluca’nın mezarı yanında defnedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı