Gündem Haberleri

  On binler Kıvırcık Ali'yi uğurladı

  Taner YENER / DHA
  13.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kıvırcık Ali olarak bilinen Türk halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz, dün 05.00 sularında Çatalca’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

  CENAZESİNE BİNLERCE İNSAN KATILDI - FOTO - GALERİ  

  GERİYE BU GÖRÜNTÜLERİ KALDI / WEB TV  

  TRAFİK KAZALARINDA ÖLEN ÜNLÜLER- Foto-analiz     

   
   

  ALİ Özütemiz, dün Çatalca Tepekent’teki evinden çıktıktan kısa süre sonra kaza geçirdi. Kendisinin kullandığı ciple takla atan Özütemiz, olay yerinde yaşamını yitirdi. Sağ tarafı ve tavanı tamamen çöken ve kullanılmaz hale gelen cipten çevreye türkü CD’leri fırladı.

  İtfaiye ekiplerinin sıkıştığı cipten çıkardığı sanatçının cenazesi Büyükçekmece Devlet Hastanesi morguna getirilirken, haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Ceylan, Ferhat Tunç, Tolga Sağ ve eşi Pınar Sağ da hastaneye gelenler arasındaydı. Ferhat Tunç, “Soyadı gibi çok temiz bir insandı. Geriye birçok eser bıraktı. Allah rahmet eylesin” derken, Ceylan “Çok iyi bir dostumu kaybettim” diye konuştu.

  Bu arada kaza yerinin yakınındaki otoparkın sahibi Cafer Gaffaroğlu ise olay anıyla ilgili şunları anlattı: “Bir patlama sesi duyunca, sesin olduğu yere koştum. Takla atan araçtaki kişi kendinde değildi. Sağlık ve itfaiye ekiplerine hemen haber verdim. Ekipler kalp masajı yaptı ancak kendisini kurtaramadı.” Ali Özütemiz’in çamur nedeniyle kayganlaşan yolda cipinin kontrolünü kaybettiği sanılıyor.

  ON BİNLER ONU UĞURLADI

  Trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in Avcılar Yeşilkent mahallesindeki cenaze töreninde izdiham yaşandı. Cenaze törenine katılan binlerce kişi Er Mahmut Dede Cemevi içi ve önündeki caddeyi tamamen doldurdu. İzdiham yüzünden Kıvırcık Ali'nin cenazesi güçlükle avluya çıkarıldı. Basın mensupları ve Özütemiz ailesi zor anlar yaşadı. Vatani görevini yaparken babasının ölüm haberini alan birliğinden aldığı özel izinle caneze törenine katılanan Eren Özütemiz, babasının kendisine emanet ettiği bağlamayı elinden hiç düşürmedi.Eren, bir ara kalabalıktan bunalıp sazını havaya kaldırarak, tepki gösterdi. Cemevine Kıvırcık Ali'nin poster ve Türk bayrağı asıldı. Caddeler kalabalık tarafından doldurulunca, bazı vatandaşlar çevredeki binaların çatılarına çıktı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde cenaze namazını kıldıracak, Alevi Dedesi güç anlar yaşadı. Devreye kendisi de Alevi Dedesi olan Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Arif Sağ girdi. Sağ, konuşmasıyla kalabalığı sakinleştirdi. Cenaze namazının darlık yüzünden mezarlıkta kılınacağını, yapılacak dualara eşlik edilmesini istedi. Kalabalık, dualara hep birlikte eşlik etti. Kıvırcık Ali'nin cenazesi alınan helallik alınmasının ardından kalabalığın alkışları ve çiçek yağmuru altında Esenyurt Güzelce Mezarlığına götürüldü.
  Özgür ALTUNCU    DHA - İSTANBUL

  BABASIYLA AYNI KADERİ PAYLAŞTI

  Halk ozanı olan babası Ali Özütemiz de Kıvırcık Ali doğmadan 37 gün önce trafik kazasında ölmüş.  Kıvırcık Ali bir röportajında babasıyla ilgili olarak şunları söylemişti: ''Bu zorlu yolculukta ben doğmadan önce kaybettiğim, adını taşıdığım babamın sazını çalıyorum. Bana uğur getiriyor.''
    
  O BİR FENOMENDİ

  Kıvırcık Ali bir fenomendi, en çok korsan kasedi basılan kişiler arasında Tarkan’dan sonra ikinci sırada geliyordu. Kanada’dan Avustralya’ya konser vermediği yer kalmamıştı. Almanya’ya o kadar çok gidip geldi ki, bir gün vizesinde problem çıkıp Almanya’ya giremeyince oradaki Türkler Alman Konsolosluğu’nu telefon yağmuruna tuttu ve vizesindeki sorun giderildi. Müzik piyasasının başarısına akıl sır erdiremediği bir türkücüydü.

  KAZA YAPTIĞI ARAÇ BU HALE GELDİ / WEB TV

  SEVENLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ / WEB TV     

  SON ŞARKISINDA ÖLÜMÜ ANLATMIŞTI / WEB TV 

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı