Gündem Haberleri

  Omuz omuza kahamanca savaştılar

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 14:07 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Karakolu'na yönelik PKK'lı teröristlerin saldırısı sırasındaki çatışmada, yaralanan Jandarma Astsubay Muhammed Eraslan'ın Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan annesi Ayten Eraslan, “Gerekirse 4 çocuğumu şehit vermeye hazırız” dedi.

  Ayten Eraslan, yaşadığı Çataltepe köyünde, 3 Ekim Cuma günü Aktütün Jandarma Karakolu'na yönelik teröristlerin saldırısı sonucu yaralanan oğlunun tedavisinin Ankara'da Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) sürdüğünü, başarılı ameliyat geçirdiğini belirtti.


  Olayı duyduğunda bayıldığını ifade eden Ayten Eraslan, şöyle devam etti:
  “Cuma günü Aktütün Karakolu'nda çatışmayı duyunca eşim Özkan ile ailece perişan olduk. Sonra oğlumun yaralanarak uçak ile GATA'ya götürüldüğünü öğrendik. Biz de Ankara'ya gittik. Oğlumu Allah bize bağışladı. Allah bu acıyı hiçbir anneye yaşatmasın. Şehit olan 17 ana kuzusuna çok üzülüyorum. Oğlum da çok üzülüyor. Bize şehit olan askerlerle omuz omuza kahramanca savaştıklarını anlattı. Bir oğlum daha uzman çavuş olarak görev yapıyor. Gerekirse 4 çocuğumu şehit vermeye hazırız.”


  Gazi oğlunun 3 yıllık uzman çavuş olduğunu, yaklaşık 2.5 aydır Aktütün Jandarma Karakolu'nda görev yaptığını belirten Ayten Eraslan, “Bu vatan toprağı için gerekirse bizler de savaşırız. Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez. Ancak yetkililerimiz bir an önce daha sıkı tedbirler alarak terör belasını bitirmelidir. Artık annelerin yürekleri bu acıya dayanamaz oldu” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı