Gündem Haberleri

  Ömrün üç buçuk yılı ev işiyle geçiyor

  ANKA LONDRA
  16.01.2006 - 10:04 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre insan ömrünün üç buçuk yılı ev işi yaparak geçiyor. Aynı araştırmaya göre her on kişiden biri, süpermarkette haftada 5 saatten fazla zaman geçiriyor.

  İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ömrümüzün üç buçuk yılı ev işleriyle geçiyor.

  İngiltere’de yapılan bir araştırma, insan ömrünün üç buçuk yılının ev işi yaparak geçtiğini gösterdi. Bulldog Broadband şirketinin yaptığı araştırmanın sonuçları, İngiltere’nin en çok satan bulvar gazetesi The Sun’da yayınlandı.

  Ankete katılanların yüzde 40’ı, evlerini temizlemek için harcadıkları sürenin, aileleri ile ilgilenmek için ayırdıkları zamandan daha fazla olduğunu itiraf etti.

  Araştırma sonuçları, şaşırtıcı olmayan bir biçimde erkeklerin, kadınlara göre daha az iş yaptığını ortaya çıkardı. Buna göre erkekler, hayatlarının iki buçuk yılını ev işlerine ayırırken, kadınlar toplam yaşamlarının dört yılını ev işleri için harcıyor. Kadınların her yıl erkeklere göre 18 gün daha çok ev işi yaptığı belirtildi.

  Aynı araştırmada, ankete katılan her 10 kişiden biri, süpermarkette her hafta 5 saatten fazla zaman geçirdiğini söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı