Gündem Haberleri

  Ömer Güney hakkında her şey

  Hürriyet Haber
  22.01.2013 - 10:48 | Son Güncelleme:

  Fransa'da 9 Ocak'ta üç PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan Ömer Güney'le ilgili hiç bilinmeyen detaylar ortaya çıktı. Sadece Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı detaylar cinayetin kişisel nedenlerle işlenmiş olabileceği ihtimalini akıllara getirdi. PKK lideri Murat Karayılan da Ömer Güney'le ilgili bir açıklama yaparak, "Bu kişinin PKK ve PKK yönetimiyle hiçbir ilişkisi yoktur" dedi.

  Sivas Şarkışla Polattepe köyü nüfusuna kayıtlı olan Ömer Güney, Almanya’da yaşıyordu.

  BİNBİR SURAT ÖMER GÜNEY

  Göçmen bir ailenin çocuğu olan Güney, Fransa’daki ailesinden ayrı bir düzen kurmuştu.  

  Ömer Güney hakkında her şey ‘BİZE KARANLIK BİRİ GİBİ GELİYOR’

  Babası İsmet Güney, Paris'in  Garges-lès-Gonesse banliyösünde ikamet ederken, Ömer Güney seyrek de olsa ailesinin yanına gidip geliyordu.

  2011’de eşinden boşanan Ömer Güney, Gülay A. isimli Kızıltepe nüfusuna kayıtlı bir PKK’lı militanla aşk yaşamaya başladı.

  2012 yılının Ağustos ve Ekim ayları olmak üzere Türkiye’ye üç defa giriş çıkış yapan Ömer Güney, İstanbul’da bir süre kaldıktan sonra yeniden Almanya’ya döndü.

  Ömer Güney’in Türkiye’de herhangi bir suçu ve sabıkası görünmüyor. Daha önce Hollanda polisi tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılmış.

  Ömer Güney hakkında her şey

  Ömer Güney'in Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu üyelik formu

  SEVGİLİSİ ROJ TV MUHABİRİ
  Mutsuz bir evlilik sürdüren Güney, 2011’de eşinden boşanırken yeni bir ilişkiye başlamış.

  Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı Gülay A. ile aşk yaşamaya başlayan Güney’in bu ilişkisinin halen devam ettiği ifade ediliyor.

  Gülay A.’nın 1979 Kızıltepe doğumlu olduğu, 1998’de dağa çıkmak üzere Kandil’e gittiği ileri sürülürken 2004’te Fransa’ya geçtiği belirtiliyor.

  Ömer Güney hakkında her şey İŞTE ÖMER

  Ömer Güney hakkında her şey FRANSIZ GİZLİ SERVİSİ'NİN PKK'LI CASUSLARI

  2007’de Roj TV’de muhabirlik yapmaya başlayan Gülay A., 2009 yılında Hollanda polisi tarafından tutuklanıp serbest bırakılmış.

  Güvenilir kaynaklar, Gülay A.’nın Sakine Cansız’la kişisel anlaşmazlık içinde olduğunu ve Ömer Güney’in sevdiği kadınla, örgütteki lideri arasında çelişkili bir durum yaşadığını söylüyor.

  KARAYILAN: ÜYEMİZ DEĞİLDİR
  PKK’nın Kuzey Irak’taki önde gelen isimlerinden Murat Karayılan da PKK’nın Avrupa’da bu tarzda üye alma durumu olmadığını Ömer Güney’i kendileri gibi Avrupa’daki yöneticilerinin de tanımadığını, Avrupa’daki Kürt kurum ve derneklerinin topluma açık olduğunu söyledi.

  Doğan Haber Ajansı'nın aktardığına göre Karayılan, Kürt, Türk, Arap ve her milletten kişilerin bu kurumlar ortamına rahat gelip gittiklerini anlatırken şöyle dedi:

  "Yaptığımız ilk araştırmalara göre, Ömer Güney adındaki kişi de oradaki bir Kürt derneğine gidip gelen, zaman zaman bazı kitlesel-barışçıl eylemlere katılan bir kişidir. Bu düzeyde çok sayıda kişi bulunmaktadır, ancak bunlar partimizin üyesi değildirler. Henüz PKK sempatizanı bile sayılamayacak bir kişiye 'üyedir' demek çok yanlıştır. Eğer kendisi böyle yanlış bir bilgi vermişse, o zaman kasıtlıdır ve daha fazla üzerinde durmak gerekmektedir. Bu yanlış bilgi Savcılık'ın yaptığı açıklamada ifade ettiği diğer detaylarla birlikte ele alındığında bu kişinin durumunun daha ciddi olduğu açığa çıkmaktadır. Askeri eğitim görmeyen bir kişinin bu kadar profesyonel bir cinayeti işlemesi mümkün değildir. Bu durumda ya söz konusu kişi oldukça eğitilmiş bir kişidir ya da cinayete katılan başka profesyonel kişiler vardır. Bu nedenle üzerinde iyi durmak ve olayın tüm boyutlarını açığa çıkarmak büyük önem taşımaktadır. Kesinlikle bu kişinin PKK ve PKK yönetimiyle hiçbir ilişkisi yoktur. Mevcut bilgilere göre, bu kişinin dışarıdan sızdırılmış ve 2 yıldan beri çalıştırılan görevli bir kişi olma ihtimali yüksektir. Hareketimizin derin bir komployla karşı karşıya olduğu açıkça ortadadır. Mevcut bilgilere göre bu kişinin hangi düzeyde olaya karışıp karışmadığı hakkında kesin bir şey belirtecek durumda değiliz ancak Fransız yargısından beklentimiz olayın peşini bırakmaması ve bu olayın arkasındaki güçleri açığa çıkarmasıdır. Şimdiye kadar Türk devletinin lider kadrolarımızı tasfiye etmek amacıyla içimize gönderdiği ve gelip bir üye gibi katılım yapan onlarca kişiyi açığa çıkardık ve bunların bazılarını kamuoyuna da açıkladık. Türk devletinin dışarıdan yönelimlerle sonuç alamadığı için içeriye ajan sızdırarak sonuç alma taktiğini geliştirdiğini iyi biliyoruz."

  Ömer Güney hakkında her şey TÜRKİYE’DEN PARİS SUİKASTIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

  “ONUN BEYNİNDE TÜMÖR VAR”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı