Gündem Haberleri

  Ölümünden altı yıl sonra ermiş ilan edildi

  Banu TUNA/btuna@hurriyet.com.tr
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mehmet Ali Ağca’nın 1981’de suikast girişiminde bulunduğu Papa 2. Jean Paul, ölümünden altı yıl sonra erdi.

  TEOLOJİ

  Ermişlik, Katoliklerde azizlikten bir önceki mertebe olarak kabul ediliyor. 2. Jean Paul’ün kutsal ilan edilmesi için, bir mucizenin gerçekleşmiş olması gerekiyordu. Bu mucizeyi, parkinsonlu bir Fransız rahibeyi iyileştirerek gerçekleştirmiş olduğuna inanılıyor.

  SEÇİM

  Söğüt dalı etkisiz hale getirildi

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Çankırı’daydı. Kahvede halkla bir araya geldi. Ancak kahve, bir salkım söğütün altındaydı. Münasebetsiz bir dal Bahçeli’nin başını tehdit etmekteydi. Yakın koruması, sallanan dalı ağzıyla tuttu. Neyse ki ezan başlayınca konuşmaya ara verildi de, koruma dalı koparıp etkisiz hale getirdi.

  1 MAYIS

  Prangalı işçi de meydandaydı

  İstanbul’da 1 Mayıs, yıllar sonra ikinci kez Taksim Meydanı’nda kutlandı. Meydana 34 yıl sonra ilk kez çıkan biri vardı: Prangalı işçi. Kanlı 1977 1 Mayıs’ında durduğu yerde duruyordu; AKM’nin önünde. Kendisini gören herkes birlikte fotoğraf çektirdi. Aslında bu, orijinalinin dublörüydü. 12 Eylül sürecini konu alan Ayhan Hanım filmi için özel hazırlanmıştı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri tarafından 18 günde tamamlandı. 380 kilogram boya kullanıldı.

  EĞLENCE

  Düşene kadar dans ettiler

  İzmit’teki bir otelin barında, garip ama gerçek bir olay yaşandı; eğlenen iki kişi camdan aşağı düştü. Alper Şahin ile Emine Bal, cam kenarındaki platforma çıkmış dans ediyorlardı. Dengelerini kaybedince camdan aşağı uçtular. Şans eseri tam pencerenin altına bir otomobil park etmişti de birkaç kırıkla kurtuldular. Emine Bal olaydan sonra, düştüğü kişiyi tanımadığını söyledi: “Düşerken can havliyle beni de aşağı çekti.” Bu arada basına araç sahibiyle ilgili
  bir bilgi yansımadı.

  KİTAP

  En çok ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar’ sattı

  Forbes Dergisi’nin 2010 yılı satış verileriyle oluşturduğu ‘En Çok Kazanan Yazarlar’ listesinde ilk üç sırada Hanefi Avcı, Ahmet Ümit ve Elif Şafak var. Eski polis şefi Hanevi Avcı, ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar’ kitabıyla 572 bin kopya sattı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı